Rīga un Tartu apmainās ar pieredzi veloinfrastruktūras attīstībā

Piektdien, 22.martā, Rīgas pašvaldība viesos uzņēma Tartu vicemēru Raimondu Tamu (Raimond Tamm) ar delegāciju, lai dalītos pieredzē satiksmes infrastruktūras uzturēšanas jomā un, veloinfrastruktūras attīstībā.

Viesi no Tartu kopā ar Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāju Olafu Pulku un komitejas priekšsēdētāja vietnieku Miroslavu Kodi, kā arī ekspertiem no Ārtelpas un mobilitātes departamenta, Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes un Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldes apsprieda aktualitātes abu pilsētu ielu, ietvju un veloceļu uzturēšanas un attīstības jomā, sniega tīrīšanā un “Rail Baltica” termināļa būvniecībā.

Tartu vicemērs vizītes laikā uzsvēra, ka delegācija ir ieradusies, lai mācītos no Rīgas un paņemtu labāko no pilsētas pieredzes savā ikdienā. Tams atzīmēja, ka Tartu patlaban intensīvi strādā pie tā, lai izmainītu pilsētas mobilitāti, un, ka lielākais izaicinājums ir tieši ielu rekonstrukcija, lai tajās ierīkotu modernu veloinfrastruktūru. Tāpat izaicinājums esot arī brauktuvju un veloceļu ziemas uzturēšana.

Sarunu laikā tika daudz diskutēts par velosatiksmes attīstības koncepciju, nosacījumiem un standartiem veloceļu izbūvē, apskatītas Rīgas galvenās velosatiksmes artērijas, runāts par to, kā uzlabot “vecā dizaina” ielu veloinfrastruktūru, veloinfrastruktūras ziemas uzturēšanu un izaicinājumiem, kā arī Rīgas delegācija dalījās pieredzē ar velojoslu ieviešanu.

“Man ir prieks, ka Tartu novērtē Rīgas pieredzi. Šādas sarunas ir ļoti vērtīgas, jo gan Tartu, gan Rīga saskaras ar līdzīgām problēmām un izaicinājumiem satiksmes jomā. Pēdējo reizi Tartu delegācija bija pie mums vizītē pirms diviem gadiem, un, kā viņi atzina šodien, Rīga šo divu gadu laikā ir mainījusies un attīstījusies strauji uz priekšu. Īpaši tika novērtēta Rīgas pieeja velojoslu tīrīšanā ziemas sezonā,”

pēc tikšanās sacīja Kodis.

Pēc vizītes Rīgas domē delegācija devās izbraukumā ar velosipēdiem pa pilsētas veloceļiem Skolas ielā, Bruņinieku ielā, Čaka ielā un citur, pa ceļam apskatot gan Teātra laukuma transformācijas projektā paveikto, gan pazemes velostāvvietu pie dzelzceļa stacijas, gan topošo “Rail Baltica” staciju, gan publisko ārtelpu Strēlnieku laukumā un citus objektus.