Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem atradīsies Pāles ielā 9

Sākot ar 2024. gada 2. janvāri, Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem atradīsies Pāles ielā 9, Juglā. Arī turpmāk Ukrainas civiliedzīvotāji Rīgā varēs vienuviet saņemt būtiskākos valsts un pašvaldības pakalpojumus.

Lai arī turpmāk varētu sekmīgi un kvalitatīvi nodrošināt Ukrainas civiliedzīvotājiem visu nepieciešamo atbalstu, tajā pašā laikā samazinot Rīgas atbalsta centra uzturēšanas izmaksas, lemts par centra pārcelšanu no Amatu ielas 4 uz Pāles ielu 9. Telpu kopējā platība būtiski neatšķirsies, taču ēkas uzturēšanas izmaksas būs ievērojami mazākas.

🔹 Arī turpmāk Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem būs iespējams noformēt un saņemt uzturēšanās atļaujas, reģistrēt dzīvesvietu Rīgā, saņemt personas kodus, noformēt personalizēto sabiedriskā transporta biļeti, reģistrēt bērnus Rīgas izglītības iestādēs un saņemt sociālo palīdzību, kā arī atrast pagaidu mājvietu Rīgā vai citur Latvijā. Pāles ielā 9 darbu neturpinās Nodarbinātības valsts aģentūra.

🔹 Tāpat no Amatu ielas 4 uz jauno centra atrašanās vietu Pāles ielā 9 pārcelsies nevalstiskās organizācijas, kuras jau no 2022. gada 24. februāra sniegušas konsultācijas un palīdzību, ko nevar nodrošināt valsts un pašvaldība. Savu darbu Pāles ielā 9 turpinās vairākas nevalstiskās organizācijas

“Rīga turpinās atbalstīt Ukrainu un tās iedzīvotājus tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Tuvojamies Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā otrajai gadadienai. Mēs visi vēlamies drīzu Ukrainas uzvaru, taču mums jārūpējas par to, lai Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri atraduši patvērumu Rīgā, varētu ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot. Tāpēc arī Rīgas sniegtais atbalsts mainās, jo nepietiek tikai ar primāro palīdzību – īslaicīgu izmitināšanu un sociālajiem pabalstiem. Cilvēkiem ir jāpalīdz veidot patstāvīgu dzīvi Rīgā, un tās pamats ir labas latviešu valodas zināšanas, cieņa pret latviešu kultūru un sabiedrību un stabils darbs. Tāpēc, pārceļot centru uz Pāles ielu, domāsim par jaunām apmācībām un pasākumiem, kas sekmēs ukraiņu iekļaušanos Latvijā.”

Rīgas Mērs Vilnis Ķirsis

Iepriekš Pāles ielā 9 darbojās Rīgas 63. vidusskola, kas pašlaik atrodas Baltezera ielā 6. Bijušās skolas telpas ir piemērotas Rīgas atbalsta centra funkcijām, jo klašu telpās iespējams nodrošināt gan pakalpojumu sniegšanu, gan arī dažāda veida apmācības, tostarp latviešu valodas kursus. Tāpat Rīgas atbalsta centrā paredzēts turpināt darba biržas, kurās iespējams sastapties Rīgas darba devējiem un Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ir darba meklējumos.

🔹 Ukrainas civiliedzīvotājiem jāņem vērā, ka no 2. janvāra viņiem vairs nebūs pieejamas bezmaksas stāvvietas pie Kaļķu ielas 1. Atbalsta centrs Pāles ielā 9 ir ērti sasniedzams ar sabiedrisko transportu, pie tā būs pieejama stāvvieta automašīnu novietošanai centra apmeklējuma laikā.

Rīgas atbalsta centrs Ukrainas civiliedzīvotājiem darbu sāka 2022. gada 7. martā Kongresu namā, pēc tam tik pārcelts uz Kaļķu ielu 1, savukārt no 2022. gada 4. septembra darbojies Amatu ielā 4.

Kopš 2022. gada 24. februāra Rīgā reģistrēti 24 501 Ukrainas civiliedzīvotāji, no tiem 19 935 šobrīd dzīvo Rīgā.