Rīgas dome ar Latvijas Universitāti parakstīs sadarbības memorandu un atklās tiltiņu pār Kileveina grāvi

Trešdien, 25. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs un Latvijas Universitātes rektors parakstīs sadarbības memorandu, kas paredz kopīgu un saskaņotu darbu, sekmējot pašvaldības un universitātes izvirzīto attīstības mērķu īstenošanu.

Pirms memoranda parakstīšanas paredzēts svinīgi atklāt gājēju un velobraucēju tiltu pār Kileveina grāvi, kas sekmēs mobilitātes attīstību pilsētā.

Memorandu parakstīs Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Latvijas Universitātes rektors prof. Indriķis Muižnieks. Svinīgā dokumenta parakstīšana notiks plkst. 11.40 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1 (1. stāvā).

Vienlaikus Latvijas Universitāte iepazīstinās ar tuvākajiem nākotnes projektiem Akadēmiskā centra attīstībā – šobrīd jau pie esošām Dabas un Zinātņu mājām, Rakstu mājas (šobrīd vēl būvniecības procesā) tuvākajos gados uzbūvētas taps vēl Sporta, Studentu un viesu, Veselības un Tehnoloģiju mājas. Turpmākā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra attīstība paredzēta saskaņā ar pavasarī noslēgušos starptautisko metu konkursu, kur žūrijā tika pārstāvētas arī Rīgas Domes iestādes, Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.

📌 Tilta atklāšanas pasākums sāksies plkst. 11:00 pie Kileveina grāvja Jelgavas ielas pusē, kurā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone, Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes vadītājs Dagnis Samausks, Latvijas Universitātes rektors profesors Indriķis Muižnieks, Mūkusalas biznesa centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane un SIA “Tilts” valdes loceklis Artjoms Gridņevs.

Jaunais tilts pār Kīleveina grāvi atrodas Torņakalna apkaimē, starp Jelgavas ielu un Mūkusalas biznesa centra teritoriju (Dēļu ielas sakumā), kurš ir turpinājums gājēju un velosipēdistu ceļam līdz Mūkusalas ielai. Tilta garums ir 30 metri, bet platums – 5,6 metri, kas nodrošinās netraucētu satiksmi abos virzienos gan gājējiem, gan velosipēdistiem.

Tilts savienos Latvijas Universitātes Akadēmisko centru ar sabiedriskā transporta tīklu Mūkusalas ielā, veicinot apkaimes funkcionālo un ilgtspējīgu pilsētvides attīstību, kas ir īpaši svarīgi šobrīd, kad norisinās aktīva Pārdaugavas projektu attīstība, “Rail Baltica” projekta īstenošana, jaunu biroju un dzīvojamo ēku projektu attīstība Torņakalna apkaimē, kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra izaugsme. Projekta ietvaros labiekārtota blakus esošā teritorija un uzstādīti soliņi.

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Tilta būvniecība tika uzsākta šā gada februārī un noslēdzās oktobrī. Būvdarbus veica SIA “Tilts”.