Rīgas drosmes un prieka vasara iekļuvusi starptautiska pasākumu industrijas konkursa finālā

Rīgas vasaras kultūras programma “Rīgas drosmes un prieka vasara 2022” nominēta starptautiskam pasākumu industrijas konkursa “BEA World Best Events Awards” finālam, kas ir prestižākais šāda veida konkurss pasaulē. Šo vasaras kultūras programmu pašvaldība divu mēnešu garumā no 7. jūlija līdz 31. augustam organizēja sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. 

Rīga vienā kategorijā ar Expo un FIFA organizētājiem 

“Esam ārkārtīgi pagodināti par Rīgas vasaras kultūras programmas nominēšanu BEA konkursa finālam. Tas apstiprina, ka Rīgas pilsēta kopā ar tās kultūras sektoru ir starptautiski aktuāli un konkurētspējīgi spēlētāji. Pandēmija un citas globālās aktualitātes ir rosinājušas aizvien neatliekamāku diskusiju par to, kādu lomu kultūra spēlē pilsētas un sabiedrības dzīves uzlabošanā. Rīgas drosmes un prieka vasaras nominācija balvas finālam apstiprina, ka jaunieviestā svētku svinēšanas stratēģija ir augstvērtīga, pasaules līmeņa un līdz ar to viennozīmīgi turpināma,” norāda Rīgas vasaras kultūras programmas kuratore Renāte Lagzdiņa.  

Rīga sacentīsies par labāko projektu pasaulē kategorijā “Publiskā sektora pasākumi” ar tādām valstīm kā Beļģija, Vācija, Serbija, Katara un Itālija. Konkurentu vidū ir Eiropas Komisija, Pasaules čempionāta futbolā 2022 organizētāji, Itālijas Expo paviljona autori, Serbijas valdība, Vācijas Pārtikas un Lauksaimniecības ministrija un citi publiskā sektora pārstāvji, apliecinot, ka Rīgas pieteikums ir vienlīdz prestižs un konkurētspējīgs starptautiskā mērogā.  

Rīgas drosmes un prieka vasara 

Rīgas vasaras kultūras programma šogad noritēja drosmes un prieka zīmē. Divu mēnešu garumā galvaspilsētas centrā un 10 apkaimēs norisinājās vairāk nekā 150 pasākumi. Četros pilsētas parkos – Vērmanes dārzā, Viesturdārzā, Nordeķu parkā un Mazjumpravas muižas dārzā –  ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis no jūlija līdz augusta beigām varēja izbaudīt koncertus, piedalīties lekcijās, radošajās darbnīcās, nodarbībās ģimenēm ar bērniem, kā arī baudīt vasaras zaļumballes un stāstu vakarus.

Šogad kultūras programma izskanēja arī sešos apkaimju svētkos. No 9. jūlija līdz 20. augustam krāšņas apkaimju svētku svinības notika Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Āgenskalnā, Maskavas forštatē, Imantā, kā arī Purvciemā un Pļavniekos.

Savukārt Rīgas vasaras kulminācija – pilsētas 821.dzimšanas diena – šogad svinēta ar grandiozu pikniku Vecrīgā. Tajā visas dienas garumā izskanēja ne vien dažādi koncerti, bet arī norisinājās gardākās kūkas un skanīgāko smieklu konkurss, kā arī citas priekpilnas norises, kas aicināja viesus uzdrīkstēties un baudīt kopā būšanas prieku.

Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumus apmeklēja vairāk nekā 123 000 iedzīvotāji.

Par “BEA World Best Events Awards”

“BEA World” labāko pasākumu konkurss tiek dēvēts par pasākumu industrijas Oskaru, kas pēc divu gadu pārtraukuma notiks klātienē. Konkursa fināls ar projektu aizstāvēšanu starptautiskas žūrijas priekšā gaidāms 24. novembrī, savukārt prestižās balvas ieguvēju paziņos svinīgā ceremonijā, kas 25. novembrī norisināsies Romā.

Starptautiskā konkursa finālam pēdējos gadus izvirzīti un balvas ieguvuši vairāki projekti no Latvijas. Šogad finālā izvirzīti un dažādās kategorijās sacentīsies arī aģentūras “Luka” akcija “Gaismas krasts”, kā arī radošās apvienības “Skudras metropole” un dizaina risinājumu uzņēmuma “Don`t panic” projekts “Dabas galerija” un gastronomiskais projekts “Winter Food Art Gallery”.