Rīgas iedzīvotāju biedrībām pieejams atbalsts pašvaldības teritoriju sakārtošanai

Rīgas pašvaldība līdz 20. martam aicina Rīgas iedzīvotāju biedrības, kas vēlas sakārtot kādu pašvaldības zemes gabalu, veidojot pievilcīgāku vidi savā apkaimē, pieteikties pašvaldības atbalstam – konteineriem atkritumu savākšanai un melnzemei un kompostam zāliena un dobju iekārtošanai, kā arī zāliena sēklām.

Šogad pieteikties aicināta jebkura Rīgā reģistrēta iedzīvotāju biedrība, tostarp arī dzīvokļu īpašnieku biedrības. Iedzīvotājiem jāizvēlas kāda no pašvaldībai piederošām teritorijām savā apkaimē, kurā vēlas, vai nu savākt atkritumus, vai veidot, piemēram, vietu jaunai puķu dobei vai zālienam. Zemes piederību ir iespējams pārbaudīt pašvaldības ģeogrāfisko datu vietnē georiga.lv.

✅ Iedzīvotājiem ir jāsazinās ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) apkaimju koordinatoru, kura pārziņā esošajā pilsētas zonā atrodas konkrētā apkaime.

✅ Apkaimju koordinatoru kontaktinformācija atrodama riga.lv un apkaimes.lv, kā arī var rakstīt uz e-pastu aic@riga.lv vai zvanīt uz tālruni 80000800.

✅ Piesakoties, jānorāda, kāda veida atbalsts būs nepieciešams – vai būs vajadzīgs atkritumu konteiners, melnzeme vai zāliena sēklas. Apkaimju koordinatori koordinēs tālāko atbalsta sniegšanu.

Plānots, ka pieteikto atbalstu varēs saņemt aprīļa otrajā pusē, tuvojoties Lielajai talkai, kas šogad notiks 27. aprīlī. Tas nozīmē, ka iedzīvotāju biedrības varēs pieteikt ar pašvaldības atbalstu ieplānotos darbus arī Lielajai talkai.

Šāds atbalsta mehānisms jau pērn tika izmēģināts, atsaucoties uz pašu iedzīvotāju interesi savām rokām labiekārtot pašvaldībai piederošas teritorijas apkaimēs. Pērn šim atbalstam pieteicās trīs iedzīvotāju biedrības.