Rīgas lielās balvas sacensības šosejas riteņbraukšanā

Trešdien, 2. augustā, Biķernieku trasē, norisināsies Rīgas lielās balvas sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tajās organizatori parūpējušies par plašu programmas klāstu – azartisko kritērija braucienu, individuālo braucienu un bērnu sacensībām. Pieteikšanās pilnā sparā turpinās mājaslapā www.bulta.lv/riga.

Rīgas lielā balva šosejas riteņbraukšanā ir jau ceturtais no kopumā pieciem Latvijas Riteņbraukšanas federācijas rīkotajiem velo pasākumiem Biķernieku trasē. Kā allaž, LRF piedāvās gana plašu pēcpusdienas un vakaru programmu, kurā sevi apliecināt varēs ikviens braukt gribētājs neatkarīgi no vecuma, dzimumam vai sportiskās meistarības.

  • “Rīgas lielo balvu” ievadīs U16 vecuma grupas jaunieši, kuri pulksten 14:45 uzsāks kritērija brauciena sacensības pa 1,7 kilometru garo ovāla apli. Uz starta redzēsim Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunos sportistus. Viņu vidū būs arī Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla 12. vietas ieguvējs Georgs Tjumins, kā arī Latvijas čempions grupas braucienā Helvijs Kancers, olimpisko rūdījumu guvušais Uvis Zvirbulis, MTB rūdījumu guvušais Gustavs Gidrēvičs un citi vadošie braucēji.
  • Mazie pedāļu minēji savas sacensības pa Rīgas lielās balvas medaļām uzsāks pulksten 16:00. Piedalīties bezmaksas aicināti bērni no 3 – 11 gadu vecumam. Vienīgais nosacījums ir velo ķivere. Trases garumi, atkarībā no vecuma grupas būs no 400 metriem līdz 1,7 kilometriem. Bērnu braucieni kā allaž notiek sadarbībā ar “Riteņvasaru”.
  • Diena turpināsies ar U14 grupas puišu, kā arī daiļā dzimuma no U16 grupas un vecākām kopējo kritērija braucienu. Tā sākums pulksten 17:00. Šeit galvenais favorīts būs Smiltenē par Latvijas čempionu daudzdienu braucienā kļuvušais kuldīdznieks Rūdolfs Šulcs, kuram sīvu konkurenci sola sastādīt jaunie ķekavnieki, rīdzinieki, kā arī kaimiņi no Igaunijas un Lietuvas.
  • Plkst. 17:45 savu kritērija braucienu aizvadīs Open brauciena dalībnieki. Tajā ietilps juniori, elites, U23, kā arī amatieru riteņbraucēji. Uz starta izies un par uzvaru cīnīsies Latvijas vadošais U23 grupas riteņbraucējs, Baltijas čempions Alekss Krasts, junioru izlases sportisti – Dāvis Gludavs, Ģirts Harkins, iepriekšējo sacensību uzvarētājs Roberts Ļaudanskis un citi.

Tiem, kuriem sirdij tuvāka ir cīņa ar sevi, izcila iespēja startēt individuālajā braucienā. Tā garumi, atkarībā no vecuma grupas būs, 5,5, 11 vai 16,5 kilometri. Iepriekšējās sacensībās labākos laikus sasniedza Ģirts Vēvers un Krista Pūcīte. Ģirts šīs sacensības izlaidīs saistībā ar došanos uz Pasaules čempionātu. Tā noteikti būs iespēja citiem sevi apliecināt. Trase vedīs pretējā virzienā. Starts ik pēc 45 sekundēm.

Šī posma īpašais atbalstītājs ir kompānija “Garmin”, kas labākajiem sportistiem nodrošinās īpaši vērtīgas balvas – jaunākās paaudzes “Garmin Edge” velodatoru, jaudas mērītāja pedāļus un velo rulli.

Pieteikšanās turpinās mājaslapā www.bulta.lv/riga. Individuālajam braucienam iepriekšējā pieteikšanās noslēgsies otrdienas vakarā, plkst.18.00. Pēc tam sekos arī starta protokoli.