Nedēļas nogalē Rīgā norisināsies viena no lielākajām Baltijas valstu regatēm

,
2022 GoRR/Day2/Photo/Mareks Gaļinovskis/FotoManLV

Jau šo svētdiena ar svinīgu buru jahtu parādi pie Vanšu tilta atklās vienu no lielākajām Baltijas valstu regatēm – Gulf of Riga Regatta (GoRR). Nedēļu garās sacensībās piedalīsies 70 komandas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Regates sākums un pirmā sacensību diena tiks aizvadīta Rīgā, nedēļas turpinājumā flote priecēs Salacgrīvas krastus, noslēgums – 5.jūlijā Pērnavā.

Rīgas līča regate pēc gada prombūtnes atgriežas Rīgā, par sacensību starta ostu pirmo reizi izvēloties jahtklubu “Auda”.
Atklāšanas dienā 30.junijā pilsētas iedzīvotājus un viesus GoRR iepriecinās ar krāšņu buru jahtu parādi Daugavas upē, ko ērti varēs vērot no abiem upes krastiem. Par īpašu atmosfēru parādes skatīšanā šogad parūpēsies krastmalas svētku Riga Riverside Festival organizatori, kuri sadarbībā ar burātājiem komentēs notiekošo.

Svinīgā buru jahtu parāde būs vērojama Vanšu tilta tuvumā no pulksten 17.30 līdz aptuveni 18.30. Pēc tam pulksten 20.00 GoRR atklāšanas ceremonija Mangaļsalas jahtklubā “Auda”.

Vaicājot sacensību organizatoriem, ar ko šis gads būs īpašs regatei un tās dalībniekiem, Latvijas Jūras burāšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs un GoRR direktors Valters Romans uzsver: “Regate ir sasniegusi līdz šim nebijušus apmērus – 70 jūras spējīgas jahtas nedēļas garumā cīnīsies par Latvijas čempiona titulu sešās grupās, un divās no tām tiks izcīnīts Livonijas kauss. Pieaug interese par sacensību burāšanu ne tikai Latvijā, bet novērojam arī profesionālāko kaimiņvalstu sportistu pieplūdumu. Ko lai saka – izcils kompliments regatei!”

Regates pirmais “Rīgas brīvostas” sacensību posms 1.jūlijā noritēs molu tuvumā pie Daugavas iztekas līcī. Starta signāls uz ūdens plānots plkst. 12.00. Kā skaidro sacensību galvenais tiesnesis Normans Penke, distance atkarībā no vēja virziena tiks izlikta iespējami tuvāk krastam, lai sacensības būtu aizraujošas gan burātājiem, gan skatītājiem. “Prioritāte ir sacensību dalībnieku drošība, tāpēc par precīzu vietu tiks lemts tikai sacensību dienas rītā, ņemot vērā laikapstākļus,” tā Penke. Oficiālo sacensību informāciju var atrast regates mājaslapā www.gorr.lv, tur arī iespēja sekot regatei reāllaikā un iepazīties ar katras dienas distanci.

GoRR ir ikgadēja lielākā starptautiskā regate Latvijā, kas aizrit nedēļas garumā Rīgas līcī. Sacensībās piedalās komandas no Baltijas jūras reģiona. Sacensības notiek jau septīto gadu, to laikā tiek noskaidroti Latvijas jūras burāšanas čempioni un starp faktiski ātrākajām laivām sportiskākajās grupās tiek izcīnīts Livonijas kauss, kas simbolizē Latvijas jūras burāšanas tradīciju atdzimšanu. Regati organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Burāšanas savienību un Igaunijas partneriem – Saaremaa Merispordi Selts.

✅ Plašāka informācija pieejama regates mājaslapā https://gorr.lv/lv