“Rīgas stāsti” latviešu valodas prasmju pilnveidošanai

Ar Rīgas Domes atbalstu biedrība “DrKT” ir izveidojusi digitālo mācību video materiālu ciklu “Rīgas stāsti”. Tā ir mācību video sērija, video nodarbību cikls, kas paredzēts latviešu valodas apguvei B līmenī.

Video materiālā iespējams vienkāršā, bet saistošā latviešu valodā uzzināt dažādus faktus un informāciju par pilsētu, par dzīvi un cilvēkiem Rīgā.
Video sērijā ir paredzētas divpadsmit tēmas: ievads, mājoklis, vides objekti, gadalaiki un laikapstākļi, transports, daba, ēdiens, svētki un svinēšana, vaļasprieki, iedzīvotāji, kultūra, izglītība Rīgā.

📌 Video ir ievietoti mājas lapā rigasstasti.lv, šis ir bezmaksas, vispārējas pieeejas mācību materiāls. Vietnē pieejams arī video tekstuāls atšifrējums, kā arī saites uz dažādām vietnēm, kas ir papildina un paskaidro mācību tekstu. Tāpat mājas lapā izvietoti dažādi padomi un norādes vārdu krājuma veidošanai un gramatikas apguvei.

“Mācoties valodas, ir nepieciešami interesanti stāsti, kurus iespējams gan klausīties, gan strādāt ar tiem kā ar tekstu. Teksta ievietošana mājas lapā ļaus cilvēkiem, kas mācās latviešu valodu, apgūt valodas specifiku un rakstību. Šajos video mums ir svarīgi stāstīt par to, kā dzīvot Rīgā, kādas ar pilsētas kultūru un vēsturi saistītas vietas ir pilsētā, kādas ir pilsētnieku savstarpējās attiecības, citiem vārdiem – kāda ir Rīga. Mēs ceram, ka šie video palīdzēs apgūt latviešu valodu un būs palīgs Rīgas iedzīvotājiem un viesiem”.

skaidro projekta vadītāja un autore Indra Vaļeniece

Projekta radošā komanda: tekstu ierunājis Armins Ronis, vizuālo noformējuši veidojuši Diāna Mikanova un Armands Kaņepe. Video sērijas ievadnodarbību var noskatīties šeit

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.