Sveiks Rīgas amatiermākslas kolektīvus par augstiem sasniegumiem Dziesmu un Deju svētkos

Sestdien, 30. septembrī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī svinīgā apbalvošanā tiks sveikti Rīgas amatiermākslas kolektīvi par izciliem sasniegumiem XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

📌 Pasākumā tiks sumināti 43 Rīgas amatiermākslas kolektīvi, kas ieguvuši izcilus rezultātus Latvijas Nacionālā kultūras centra organizēto XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku konkursu finālos koru, tautas deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu un mazākumtautību kolektīvu nozarēs:

  • septiņas XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Lielās balvas;
  • trīspadsmit 1. vietas;
  • divpadsmit 2.vietas;
  • vienpadsmit 3.vietas.

Sveikšanas pasākumā ir aicināti piedalīties un paldies tiks teikts visiem 377 Rīgas amatiermākslas kolektīviem, kurus svētkos pārstāvēja 11 753 dalībnieki, kā arī kultūras centru un apvienību, izglītības un interešu izglītības iestāžu, Rīgas domes struktūrvienību pārstāvjiem, kas dažādos veidos bija iesaistīti svētku norisē. Dziesmu un Deju svētkos kopā no Latvijas piedalījās 1835 kolektīvi, tāpēc Rīgas dome pasākumā vēlas teikt milzīgu paldies arī Rīgas pašvaldības 49 izglītības un vienai interešu izglītības iestādei, kas nodrošināja savas viesmīlīgās telpas, izmitinot pie sevis dalībniekus no visas Latvijas.

Balvas Dziesmu un Deju svētku laureātiem par iegūtajām augstajām vietām svētkos pasniegs Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina un Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Kultūras pārvaldes priekšniece, direktora vietniece Baiba Šmite.

Pasākuma otrajā daļā paredzēta koncertprogramma “Raimonds Pauls, Dziesmas bez vārdiem”. To veido 12 Raimonda Paula skaņdarbi, kuriem aranžijas veicis britu mūziķis Kalums Au. Koncertā piedalīsies komponists un pianists Raimonds Pauls, kontrabasists Toms Pošs, bundzinieks Māris Briežkalns, orķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Pasākumu vadīs un par lielisku atmosfēru rūpēsies aktieris Andris Bulis.

Rīgas dome amatiermākslas kolektīviem par augstajiem sasniegumiem Dziesmu un Deju svētkos piešķīrusi naudas balvas, lai kolektīvi turpinātu sevi attīstīt radošās izpausmēs.

Kopējais balvu fonds ir 140 000 eiro.