19. maijā svinēs devītos Pārdaugavas svētkus

,

19. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiks Pārdaugavas svētki, kuros ar devīzi “Es esmu Pārdaugava” iedzīvotāji aicināti svinēt kopā būšanu īpašā Rīgas un Latvijas daļā – Pārdaugavā, piedāvājot daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta notikumu programmu.

 

Uz lielās skatuves Arkādijas parka virsotnē no 12.00 līdz pat 23.00  sagatavota plaša koncertprogramma bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Uz skatuves kāps ne tikai Pārdaugavas kultūras un izglītības iestāžu kolektīvi, bet arī apvienība “Kreisais Krasts”, uzstāsies “Intercity Brass Band”, notiks velo šovs “Greentrials Bike Tour”, un noslēgumā gaidāma zaļumballe ar grupu IĻĢI.

Svētkos pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Jēkaba Nīmaņa Pārdaugavai veltītā oratorija – dziesmuspēle “Torņa sindroms” –  asprātīgs, muzikāls stāsts par Pārdaugavu, tās dažādajām vietām, cilvēkiem, vietzīmēm, kas folklorizējušās un kļuvušas teju vai personificētas. Īpašu lomu tajā spēlē Alīses ielas ūdenstornis. Dziesmu tekstu autore ir Inese Zandere, libreta autore – Justīne Kļava, pirmatskaņojuma režisors – Dmitrijs Petrenko. Diriģenta Guntara Bernāta vadībā oratoriju izpildīs Apvienotais Pārdaugavas jauniešu orķestris, kamerkoris MUKLĀJS un Emīla Dārziņa jauktais koris, solisti Ieva Parša, Jolanta Strikaite, Kalvis Kalniņš un Juris Jope. Notikuma rīkotāji ir iniciatīvas grupa “Pārdaugavas radošais centrs”, producente – Ieva Niedre.

 

Svētkos Arkādijas parku piepildīs amatu, rokdarbu, eksperimentu un citas radošās darbnīcas, notiks izstādes, spēles, stafetes, konsultācijas un atrakcijas, kuras piedāvās Pārdaugavas kultūras, izglītības un sporta iestādes, organizācijas, uzņēmumi un aktīvisti. Darbosies svētku tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas. No 16.00 līdz 19.00 uz saliņas taps mūzikas un mākslas telpa “Mārupītes lokā” – romantiska Pārdaugavas svētku vieta, kurā valdīs miers, dvēseles dziesmas un vārds, kā arī varēs ieskatīties brīvdabas gleznu izstādē. Programmu vadīs Dzintars Tilaks, piedalīsies Pārdaugavā dzīvojošie un strādājošie dziesminieki Āris un Saulceris Ziemeļi, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Vilnis Punka, Anta Eņģele, Inta Paļuka un ukuleles draugu klubiņš, kā arī dzejnieki Arvīds Ulme, Agita Draguna, Māris Salējs un mākslinieks Ludvigs Bērziņš. Pasākumu rīko “Austras biedrība”.

Sporta bāzē Uzvaras parkā notiks “Pārdaugavas kauss” pludmales volejbolā, virves vilkšanas sacensības, kā arī riteņbraukšanas sacensības “Riteņvasara” un citas sportiskas aktivitātes.

Māras dīķī notiks jau 5. starptautiskās kuģu modeļu sacensības “Pārdaugavas kauss 2018”, bet tā krastā otro gadu taps pasākums “Radi Māras ezeru!”, kurā īslaicīgo notikumu kafejnīcu, muzikālas performances un radošas aktivitātes gatavos “Pārdaugavas radošais centrs”. Notiks arī dip-dap riteņu skrējienu bērniem un vienības skrējiens pieaugušajiem “Māras ezera apļi”.

 

Svētkos piedalās arī apkārtnes muzeji. Jāņa Akuratera muzejs no 12.00 aicina aplūkot nesen restaurēto ēku un baudīt autentisku 30. gadu atmosfēru, aplūkojot muzeja ekspozīciju un ekspresizstādi “Šūpuļa pūriņš”, vakarā kopā ar Ingrīdu Burāni pievienoties sarunām Kamīnzālē par tēmu “Akuratera māja un Jāzeps Grosvalds”, bet dārzā skatīt  filmas “Cafe Spleen jeb Augusts 1914” muzeja pirmizrādi. Savukārt Ojāra Vācieša muzejs no 16.00  aicina uz “Astoņu kustoņu” bērnu un ģimenes svētkiem muzeja dārzā  – radošo darbnīcu “Taureņa dzimšana”, izrādi “Dzeja dabas šūpulī” un rotaļām ar Ilgu Reiznieci. Muzejā notiks ne tikai izstādes, bet arī dokumentālā kino vakars, un vakaru noslēgs Kārļa Kazāka koncerts dārzā.

Šogad pirmo reizi svētkos būs īpašs pasākums arī bērniem ar kustību traucējumiem. Ar labdarības fonda BeOpen atbalstu Rīgas Katoļu ģimnāzijas teritorijā no 12.30 – 14.00  bērni tiks aicināti uz Nezinīša dārzu, kurā notiks koncerts un klaunu priekšnesumi, kā arī tiks rādīti fragmenti no izrādes “Burvju lampa” un ikviens varēs iesaistīties radošās darbnīcās.

 

Gatavojoties svētkiem, iedzīvotāji aicināti līdz 10. maijam piedalīties arī stāstu vākšanas akcijā “Viņi rada Pārdaugavu”, lepojoties ar dažādiem līdzcilvēkiem, kas ikdienā dara labus darbus Pārdaugavā. Stāstus var iesniegt, aizpildot anketu mājaslapā www.pardaugavassvetki.lv.

 

Svētku pasākumos ieeja bez maksas.

 

Plašāka informācija par svētku programmu un dalībniekiem pieejama interneta vietnē www.pardaugavassvetki.lv.

 

Svētki notiek, pateicoties atbalstītājiem: Rīgas domei, uzņēmumiem – VALDO, Gemoss, Hanzas Maiznīca, Lenta, MFD Veselības grupa, Tele2,  Labo Logu Aģentūra, Kult Kafe -, augstskolai RISEBA, Valsts Kultūrkapitāla fondam, labdarības fondam BeOpen, Latvijas Kuģu modeļu sporta federācijai.