Tikšanās ar Mēriju Elizabeti Kalniņu RCB Ķengaraga filiālbibliotēkā

27.janvārī plkst. 17.00 RCB Ķengaraga filiālbibliotēka  (Maskavas ielā 271A) aicina uz tikšanos ar rakstnieci Mēriju Elizabeti Kalniņu.

Mērija Elizabete Kalniņa ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studente un gados jaunākā zināmā latviešu rakstniece. Autore pārsteidz lasītājus jaunā ampluā, ar savu otro romānu “Uguns un pulveris” vien divdesmit divu gadu vecumā piesakot sevi Amerikā ļoti pieprasītajā, taču Latvijā vēl neiepazītajā romantiskās erotikas un spriedzes trillera žanrā (erotic romance suspense).
Romāns “Uguns un pulveris” jau ir paguvis iemantot bestsellera statusu, tiekot izpārdots pirmo četru nedēļu laikā kopš nonākšanas pārdošanā. 

Mērija Elizabete Kalniņa par sevi stāsta:

“Es skaidri atceros dienu, kad viss sākās. Piecu gadu vecumā, dodoties uz vasaras mājām Jūrmalā, angļu valodā sarakstīju savu pirmo stāstu. Rakstīšana man ir kā elpošana, un es nespētu iztēloties dzīvi bez tās, taču karjeras izvēle mani ir aizvedusi uz Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Manis uzsāktais profesionālais ceļš ir likumsakarīgs līdzšinējo akadēmisko panākumu turpinājums, un mans virsmērķis ir kļūt par zinošu un pieredzes bagātu speciālisti izvēlētajā nozarē.

Ideju rašanās gaitā necenšos sevi iegrožot un ielikt konkrēta žanra rāmjos – es rakstu par to, kas mani emocionāli uzlādē un aizrauj. Studiju darbā padziļināti pētīju cilvēku tirdzniecības krimināltiesiskos aspektus, kas sasaucas ar mana otrā romāna sižeta vadmotīviem: prostitūciju un seksa verdzību. Pēc debijas romāna iznākšanas esmu saskārusies ar sabiedrības neizpratni un ne vienu vien reizi esmu izdzirdējusi jautājumu: “Kā gados jauna autore spēj rakstīt par tik sarežģītām tēmām, kas skar cilvēku seksualitāti, attiecības un psiholoģiju, prasmīgi atklājot varoņu raksturus un daudzdimensionalitāti, dziļākās bailes, primitīvākās seksuālās dziņas un vienlaikus tiem piemītošo emocionālo inteliģenci un cilvēcību?” 

Lai gan pieredze nenoliedzami nāk ar laiku, esmu pārliecināta, ka panākumu atslēga slēpjas attīstībā. Tas, kur gūstam iedvesmu radošās enerģijas atbrīvošanai un kā caur savas uztveres prizmu izlaižam ne tikai personīgās sajūtas, bet arī spējam novērot, līdzjust un mācīties no citu piedzīvotā, nav atkarīgs no gadu skaita. Mani vada nemitīga vēlme pilnveidoties un sasniegt arvien augstākas virsotnes, un tieši tā arī vēlos uzrakstīt katru nākamo romānu – lai, paraugoties uz paveikto, varētu atzinīgi nodomāt: “Mērij, tev izdodas – tu dzīvo un audz.””

Ieeja bez maksas.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67105992, e-pasts: rcb.kengarags@riga.lv

Pasākums var tikt fotografēts/filmēts. Uzņemtie materiāli tiks izmantoti bibliotēkas publicitātei.