Tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi

Rīgas Centrālās bibliotēkas Šampētera filiālbibliotēka (Lielirbes iela 6, 2. stāvā) 10. novembrī plkst.14.00 aicina uz literāru tikšanos ar rakstnieku, žurnālistu un publicistu Aivaru Kļavi.

Rakstnieks Aivars Kļavis literatūrā debitēja 1970. gadā. Literatūrai nopietni pievērsies jau mācoties vidusskolā. Pirmo stāstu krājumu – “Kafejnīcā zagtas karotītes” uzrakstīja, dienējot armijas rindās. Pirmās publikācijas žurnālistikā – laikrakstā “Padomju Jaunatne”, vēlāk prozā stāsti laikrakstā “Literatūra un Māksla”.

No 1987. līdz 1992. gadam Aivars Kļavis bija Atmodas laika jaunatnes literārā žurnāla “Avots” galvenais redaktors. Par šo laiku 2021. gadā rakstnieks uzrakstīja atmiņu krājumu “Avota laiks”.

Aivars Kļavis ir 25 prozas grāmatu autors, 7 no tām ir par vēstures tēmu. Par vēsturisko romānu ciklu “Viņpus vārtiem” autors 2012. gadā saņēma Baltijas Asamblejas balvu un Latvijas literatūras gada balvas specbalvu. Par triloģiju pusaudžiem “Ceļš uz nezināmo zemi” 2019. gadā saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks ar Valsts prezidenta un Ordeņa kapitula 2022. gada 4. aprīļa lēmumu.

Tagad Aivars Kļavis sācis rakstīt grāmatu ciklu par pasaules literatūras vēsturi – “ Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija”. Ir iznākušas pirmās divas daļas. Kā saka pats autors: “Tas nav ne literatūras vēsturisks pētījums, ne zinātnisks darbs, ne mācību līdzeklis. Tomēr tā nav arī proza. Iespējams, žanru vispār nevar definēt. Drīzāk tas ir ceļojums literatūras vēsturē. Ceļojums, kurš aizved mītu, pretrunu, mīklu un literatūras noslēpumu pasaulē”

Laipni gaidīti visi interesenti!

Pasākums tiks fotografēts. Materiāli tiks izmantoti RCB publicitātes vajadzībām un sabiedrības informēšanai, publicējot tos RCB tīmekļvietnē, profilos sociālajos medijos, kā arī citos publicitātes materiālos.

🔎 Bibliotēkas kontaktinformācija: tālr. 67012297, e-pasts: rcb.sampeteris@riga.lv