Pašvaldība aicina uz ideju darbnīcām apkaimēs

Rīdziniekiem līdz 31. maijam ir iespēja iesniegt idejas savas apkaimes attīstībai un labiekārtošanai līdzdalības budžeta ideju konkursam. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem praktisku atbalstu ideju sagatavošanas laikā, pašvaldība organizē vairākas ideju izstrādes darbnīcas pilsētas apkaimēs.

Pirmā Rīgas Līdzdalības budžeta ideju izstrādes darbnīca notika 29. martā kultūras centrā “Imanta”. Tajā iedzīvotājiem bija iespējams uzzināt vairāk par Līdzdalības budžeta konkursu, un saņemt praktiskus padomus no pašvaldības speciālistiem par to, kas jāņem vērā, sagatavojot idejas pieteikumu.

Darbnīcu Imantā apmeklēja gan tuvāko apkaimju iedzīvotāji, gan Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti. Rīgas pašvaldība arī 2022. gadā sadarbojas ar RTU Arhitektūras fakultāti, lai palīdzētu iedzīvotājiem sagatavot ideju vizualizācijas konkursa pieteikumiem. Studentiem tā ir iespēja gūt praktisku pieredzi, izstrādājot ideju, kuru pēc tam, ja rīdzinieki to atbalsta balsojumā, var redzēt īstenotu dzīvē.

Nākamā ideju izstrādes darbnīcaSarkandaugavā 19. aprīlī plkst. 17:30 bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, Sarkandaugavas ielā 24. Pieteikšanās: bit.ly/3Lo4PSe.

Līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursu Rīgas dome rīko kopš 2019. gada, kopā četros konkursa norises gados atbalstīti 36 iedzīvotāju iesniegtie projekti. Rīga 2019. gadā bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas ieviesa līdzdalības budžetu. Jaunais Pašvaldību likums paredz, ka līdzdalības budžets visās pašvaldības obligāti ieviešams no 2025. gada.

Vairāk informācijas par projektu konkursu un iepriekšējos gados apstiprinātajiem un īstenotajiem projektiem www.riga.lv un www.balso.riga.lv, kā arī pa tālruni 67037647.