14. martā aicinām NVO pārstāvjus uz bezmaksas konsultāciju dienu

Ceturtdien, 2024. gada 14. martā no plkst. 14.00 līdz 19.00, Rīgas NVO – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjus laipni aicinām apmeklēt bezmaksas NVO konsultāciju dienu, lai saņemtu padomus un atbalstu savām organizācijām svarīgos grāmatvedības, komunikācijas un juridiskos jautājumos. Konsultācijas būs iespējams saņemt gan klātienē – NVO namā (Rīga, Ieriķu iela 43a), gan tiešsaistē.

Bezmaksas konsultācijas 5 stundu garumā sniegs atbilstošo jomu profesionāļi. NVO pārstāvjiem būs pieejamas šādas konsultācijas: NVO grāmatvedība, NVO juridiskie jautājumi un NVO publicitāte.

🔹 Par grāmatvedības jautājumiem

(konsultēs profesionāla grāmatvede, licencēta grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmuma vadītāja, nodokļu konsultante, rakstu autore par grāmatvedības uzskaiti un nodokļiem Ingrīda Lejniece).

Aicinām uz konsultāciju, ja vēlaties uzzināt vairāk un saņemt atbildes uz Jūs interesējošiem jautājumiem par:

• grāmatvedības organizēšanu biedrībās – kad var izvēlēties vienkāršā vai divkāršā ieraksta sistēmu; kā jānoformē attaisnojuma dokumenti; kā jāaizpilda skaidrās un bezskaidrās naudas iemaksu un izmaksu naudas plūsmas uzskaites žurnāls; kādi papildus uzskaites reģistri ir nepieciešami;
• kas var kārtot grāmatvedību biedrībās?
• kas jāņem vērā, piesaistot brīvprātīgā darba veicējus, kādas ir izdevumu kompensācijas brīvprātīgā darba veicējiem?
• gada pārskata sagatavošanu, gada pārskata sastāvdaļām, gada pārskata apstiprināšanu, pārbaudi, iesniegšanu VID; pārskati sabiedriskā labuma organizācijām;
• kādus līgumus izvēlēties un kādi nodokļi jāpiemēro – darba līgums, autoratlīdzības līgums, uzņēmuma (pakalpojumu līgums); kādi pārskati un kādos termiņos jāiesniedz VID;
• kad var būt nepieciešams reģistrēties PVN maksātāju reģistrā.

🔹 Par juridiskiem jautājumiem

(konsultēs tiesību zinātņu doktore, vairāku nevalstisku organizāciju pārstāve, mācībspēks Latvijas augstskolās Kitija Bite).

Laipni aicināti, ja vēlaties saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

• biedru sapulces sasaukšana, norise un pieņemto lēmumu fiksēšana;
• NVO reģistrēšanas pamatdokumenti;
• izmaiņu fiksēšana NVO darbībā un to reģistrācija;
• dokumentu un līgumu noformēšana.
• kas ir patiesā labuma guvējs un kā to norādīt NVO reģistrācijas vai ziņu pārreģistrācijas laikā?
• kādas izmaiņas jāievēro saistībā ar revīzijas institūciju biedrībās un nodibinājumos?

🔹 Par publicitātes un komunikācijas jautājumiem

(konsultēs komunikācijas profesionāle, uzņēmuma “C SMART” vadītāja, mācībspēks Latvijas augstskolās Kristīne Tjarve. Interesenti varēs saņemt padomus par sociālo mediju un sabiedrisko attiecību komunikācijas instrumentiem, ko var izmantot ikdienā, lai veicinātu savu organizāciju auditoriju sasniegšanu digitālajā vidē vai kādas tēmas popularizēšanu).

Laipni aicināti, ja vēlaties saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

• kādēļ ir svarīgi veidot NVO un projektu komunikāciju publiskajā telpā, lai veicinātu eksperta tēlu savā nozarē?
• kā veidot NVO un projektu komunikāciju sociālajos medijos – Facebook, Instagram, LinkedIn un TikTok?
• kad ir noderīgi veidot ilgtermiņa kvalitatīvu saturu – audiovizuālā formātā (podkāstus un video intervijas)?
• kādēļ ir vērts domāt par mērķtiecīgu un plānveidīgu komunikāciju?
• kā veidot komunikācijas kampaņas?

📌 Aicinām konsultāciju dienai iepriekš reģistrēties – ŠEIT  

Reģistrējoties NVO konsultāciju dienai, aicinām NVO pārstāvjus norādīt visus interesējošos jautājumus, kurus vēlaties vaicāt ekspertēm. Jautājumi iepriekš tiks nodoti ekspertēm, lai sagatavotu pilnvērtīgas atbildes. Lai konsultācijas būtu produktīvākas, aicinām arī iepriekš sagatavot apspriežamos konkrētus piemērus vai reālus organizācijas dokumentus.

Konsultāciju dienas NVO nams rīko regulāri, lai sniegtu iespēju Rīgas NVO pārstāvjiem saņemt praktiskus ieteikumus, ekspertu skaidrojumus un labās prakses piemērus.

Laipni aicinām NVO izmantot šo iespēju un pieteikties bezmaksas konsultācijām, lai rastu atbildes uz aktuāliem jautājumiem un padomus tālākai darbībai.

Informējam, ka konsultāciju laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par semināru publicitātes materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai.