Aicina piedalīties aptaujā par dronu lietošanu un pilsētas gaisa mobilitāti

Līdz 24. aprīlim rīdzinieki portālā georiga.lv aicināti piedalīties Rīgas pašvaldības aptaujā un izteikt viedokli par pilsētas gaisa mobilitāti. Aptaujas mērķis ir gūt priekšstatu par iedzīvotāju viedokli bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošanā Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Aptauja tiek realizēta Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “CITYAM” ietvaros un norisinās vienlaicīgi vairākās Eiropas pilsētās.

Pilsētas gaisa mobilitāte (angļu valodā – Urban Air Mobility) ietver dažāda veida dronus, kā arī dronu pacelšanās un nolaišanās vietas. Aptaujas mērķis ir palielināt iedzīvotāju izpratni par pilsētas gaisa mobilitāti un iesaistīt tos Rīgas gaisa mobilitātes attīstības plānošanā, lai dronu lietošana pilsētvidē būtu droša un cilvēkiem draudzīgāka.

Iedzīvotājiem ir iespēja izteikt savu viedokli līdz šā gada 24. aprīlim.

🟩 Aptaujas aizpildīšana aizņems aptuveni 10 minūtes. Aptaujas anketa pieejama portāla georiga.lv sadaļā “Iesaisties”ŠEIT 

Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma (2023-2025) un aptauju veic Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments.

🟩 Vairāk informācijas par projektu CITYAM