Ar gaismas un bērnības motīviem Rīgā sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Līdz ar pirmo sniegu sākta Rīgas rotāšana Ziemassvētku gaidīšanas laikam. Šogad galvaspilsētas dekoratīvais un gaismas noformējums iegūs jaunus vaibstus, savukārt kultūras pasākumi sirsnīgi un plaši izskanēs ne tikai kultūras centros, bet arī pilsētvides centrā un apkaimēs.

Lieli un mazi rīdzinieki bērnu grāmatu ilustratores zīmējumos 

“Šogad Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgā aicinām gan lielus, gan mazus rīdziniekus un viesus ļauties Ziemassvētkiem kā bērnībā. Svētku sajūtu un bērnības prieku varēs sastapt, piedaloties rotaļās un pasaku lasījumos Vērmanes dārzā, baudot muzikālus iestudējumus bērniem pilsētas parkos, dodoties pastaigā pa Ziemassvētku gaismas pasaku taku kanālmalā, kā arī ļaujoties koncertiem un iestudējumiem pilsētvidē,” stāsta Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.  

Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece, ilustratore un arhitekte Anna Vaivare. Māksliniece pazīstama kā bērnu grāmatu ilustrāciju un komiksu autore, kā arī ir Jāņa Baltvilka balvas bērnu grāmatu mākslā laureāte.   

“Izveidotās ilustrācijas ataino priekpilnu rosību, kas raksturīga svētku gatavošanās laikam. Tie ir gan lieli, gan mazi rīdzinieki, kuri pošas svētkiem, tās ir gaismiņas, pārsliņas un visādi krikumi, kas man saistās ar šo svētku jūsmu un rada siltu noskaņu. Ceru, ka starp visiem šiem elementiem katrs atradīs kādu sev tuvu tēlu. Neatņemama šo svētku sastāvdaļa man ir arī Ziemassvētku dzejoļu lasīšana. Arī tie kalpojuši par iedvesmu svētku ilustrāciju radīšanā,” norāda ilustrāciju autore Anna Vaivare

Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli rotā pilsētvidē apskatāmos vides stendus un afišu stabus, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā. Savukārt decembra sākumā atsevišķi afišu stabi rotāsies ar mākslinieces ilustrāciju iedvesmotām Ziemassvētku micēm.  

Izgaismotas pilsētas atslēgas apgaismojuma balstos un Rātslaukuma eglē 

Iepriekšējos gados jau ierastos pilsētas gaismas dekorus zilajos toņos šogad papildina jauni rotājumi – silti izgaismotas Rīgas atslēgas, kas sakņojas vēsturiskajos pilsētas ģerboņos un atjaunotajā grafiskajā identitātē. Tās jau izvietotas uz Vanšu tilta un Kalnciema ielas satiksmes pārvada apgaismojuma balstiem.  

Pilsētas atslēgu motīvi būs atrodami arī Rātslaukuma svētku eglē, kas tur rotāsies līdz ar Pirmo adventi. Kopumā pilsētā pie kultūras centriem, parkos un skvēros priecēs 18 pašvaldības egles, savukārt 21 vietā pilsētā apkaimju iedzīvotāji rotās pašvaldības dāvātās eglītes.

Gaismas parki, Ziemassvētku gaismas taka un Vērmanes pasaku dārzs 

Turpinot iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju,  ar gaismas virtenēm tiks rotāti pilsētas parki, skvēri un rotaļu laukumi, kuru klāsts šogad  audzis līdz 20. Jau no 10. decembra svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne vien ar LED energoefektīvam spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.  

Savukārt no 17. decembra mirdzošus Ziemassvētku gaismas brīnumus ikviens pilsētas iedzīvotājs varēs apskatīt pilsētas kanālmalā izvietotajā Ziemassvētku gaismas takā. Tajā gaismas dizaina objekti tiks papildināti ar pazīstamām melodijām.  

Vērmanes dārzs, kur šovasar ceturtdienu vakaros notika plaši apmeklēti koncerti, decembrī šajos pašos vakaros aicinās uz pasaku lasījumiem, rotaļām un dziesmām. Par īpašo svētku programmu parkā vēstīs arī Ziemassvētku goda vārti.

Plašāka informācija 

Ar Rīgas pašvaldības organizētajiem Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītajiem pasākumiem vairāk jau pavisam drīz varēs iepazīties tīmekļvietnē https://svetki.riga.lv/, kā arī sekot līdzi to jaunumiem sociālā tīkla Facebook lapā “Rīgā notiek”.   Drukātas svētku programmas no nākamās nedēļas būs pieejamas Rīgas pašvaldības bibliotēkās, kultūras centros, Apkaimju iedzīvotāju centru klientu apkalpošanas punktos, kā arī Rīgas Tūrisma informācijas centrā.