Brasā norisināsies apkaimes svētki

Brasas apkaimē rīkotie “Hospitāļu ielas kaimiņu svētki” ir vieni no senākajiem un plašākajiem Rīgas apkaimju svētkiem, kas svinēti kopš 2014. gada un ir kļuvuši par Brasas apkaimes identitātes zīmi, tradīciju un nozīmīgāko pasākumu. Šogad savu 10. jubileju tie atzīmēs ar vērienīgu programmu un jaunu nosaukumu – Brasas apkaimes svētki!

🔎 26. augustā, Hospitāļu ielā un tās apkārtnē!

Lai atzīmētu jubilejas pasākumu, aicinām ikvienu sanākt kopā ar savām ģimenēm, draugiem, kaimiņiem un baudīt muzikālas, izglītojošas, veselīgas un izklaidējošas aktivitātes visas dienas garumā!

PASĀKUMU PROGRAMMA

🌿 Plkst. 10:00-12:00 – Brasa “Mostas” (skvērā pie Hospitāļu ielas 2).

Brasa sagaidīs svētku apmeklētājus “Muzikālajās brokastīs”, lai pie siltas kafijas tases un kliņģera aprunātos par iepriekšējos svētkos jau piedzīvoto un desmito svētku jubilejas dienā sagaidāmo.

Ar atklāšanas uzrunām viesus sveiks biedrības “Brasa” valdes locekle Linda Beināre, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskas vadības pārvaldes vadītāja vietniek Guntars Ruskuls un Inese Auziņa – biedrības “Brasa” dibinātāja, Hospitāļu ielas kaimiņu svētku dibinātāja un ilggadēja to organizētāja.

Fonā brokastotājus priecēs akustiskās ģitāras spēles virtuoza Ginta Smuka mūzika.

🌿 Plkst. 12:00 – 12:15 – Svētku atklāšanas gājiens! (sākums pie Hospitāļu ielas 8).

Paēduši un uzzinājuši par svētkos gaidāmo, dosimies Brasas apkaimes svētku atklāšanas gājienā Hospitāļu ielas garumā – bundzinieku Matīsa Akuratera un Rinalda Maksimova ritmu pavadījumā.

Svētku apmeklētāji aicināti pulcēties Hospitāļu un Zirņu ielu krustojuma apkārtnē jau no plkst. 11:45, lai 12:00 kopīgi dotos svētku atklāšanas gājienā pa Hospitāļu ielu līdz Hospitāļu un Upes ielu krustojumam.

🌿 Plkst. 12:00-17:00 – BRASA “TIEKAS” (Hospitāļu ielas garumā un tuvākajā apkārtnē).

Brasa “Tiekas” programmā iekļautas “pop-up” performances dažādās Hospitāļu ielas vietās, deju priekšnesumu skatuve, noteiktu aktivitāšu zonas – sporta, bērnu, apkaimes biedrības, atrakciju, drošības, ar katrai individuālu programmu. Tāpat norisināsies arī Brasas Čempiona noskaidrošana, ekskursijas Lielajos kapos un Brasas cietumā, orientēšanās spēle sadarbībā ar Latvijas ekspedīciju, galda tenisa turnīrs Banku augstskolā. Brasa tiksies ar ikvienu, piedāvājot programmā iespēju atrast ko katra vēlmēm un sajūtām tuvu.

Līdzās pasākumu programmai notiks arī tradicionālais Latvijas ražotāju un amatnieku tirgus, ēdinātāji piedāvās gardas maltītes visdažādākajām gaumēm, kā arī atsvaidzinošus dzērienus.

 • Sporta zona (Hospitāļu ielā 8, Plkst. 12:00 – 17:00).
 • Ikvienam apmeklētājam būs iespēja izaicināt citus un pašam sevi:
  • novusā;
  • sodiņu mešanā basketbolā;
  • galda tenisā;
  • esot trāpīgam metējam cornhole spēlē;
  • piedalīties Rīgas Šaha skolas organizētajā šaha turnīrā.
 • Bērnu zona (Hospitāļu ielā 18, Plkst. 12:00 – 17:00).
 • Zona pašiem mazākajiem, mazliet lielākiem, pavisam lielajiem ar bērniem vai sirdī bērniem, kur varēsiet:
  • piedalīties radošajās darbnīcās sadarbībā ar Montessori attīstības centru;
  • priecāties ziepju burbuļu šovā “Mārtiņa Burbuļi”;
  • drosmīgi apgleznot seju grima mākslinieku darbnīcā;
  • apgūt slackline “Banana Chill” līdzsvara lentas meistarklasi.
 • Sarunu zona (Hospitāļu ielā 39, Plkst. 12:00 – 17:00).

Ikvienam Brasas apkaimes iedzīvotājam, ciemiņam, vienkārši interesentam būs iespēja tikties ar biedrības “Brasa” pārstāvjiem, lai pie silta dzēriena tases un cepumiem satiktos un pārrunātu Brasas tagadni, pagātni un nākotni.

Sarunu par aktuālo veicināšanai notiks arī divas diskusijas, profesionālu moderatoru vadībā:

 • Plkst. 13:00 – “Cik gatavi esam X stundai – reģionā, pilsētā, apkaimēs?”
 • Plkst. 15:00 – “Moderna un mierīga Hospitāļu iela”

Sastapt te varēs arī Rīgas pilsētas apkaimju iedzīvotāju centru (https://apkaimes.lv/apkaimju-iedzivotaju-centrs/), kas ikdienā palīdz ātri, ērti un vienkārši saņemt pašvaldības pakalpojumus, atrisina visus jautājumus vienuviet un sniedz atbalstu iniciatīvām. Sarunā ar Centra apkaimes koordinatoru Villiamu Vrobļevski uzzināsiet vairāk par to ko dara apkaimju iedzīvotāju centrs un kā iespējams atrisināt tieši jums aktuālu jautājumu.

Līdzās sarunām būs iespēja tikties arī pie grāmatu apmaiņas galda, lai paņemtu vai atdotu grāmatu – mirkļiem, kad sarunas liekas un jābauda rakstītais. Atstātās grāmatas, kas jaunu lasītāju neatradīs tiks ietvertas grāmatu fondā abiem Brasas apkaimes grāmatu apmaiņas namiņiem (Brasa Lasa).

 • Atrakciju zona (laukums pie “Rimi”, pretī Kareivju ielai 5, Plkst. 12:00 – 17:00).

Mazāki un lielāki bērni varēs kārtīgi izlēkāties piepūšamajās atrakcijās “Pļava” un “Pirātu sala”. Par rindas organizēšanu, lai visiem gribētājiem ir iespēja piedzīvojumu izbaudīt, kā arī drošības noteikumu ievērošanu, rūpēsies divi zonas uzraugi.

 • Drošības zona (Hospitāļu iela 40 un 49, Plkst. 12:00 – 17:00).

Pārliecināsimies cik ikviens no mums un visi kopā mēs esam spēcīgi, vareni – tuvāk iepazīstot Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļas Latvijas Republikas Zemessardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta drosmīgos pārstāvjus. Viņi demonstrēs savas prasmes un spējas, kā arī pieejamo aprīkojumu, kas ikdienā sargā ikvienu no mums.

 • “Pop-up” performances (ceļojošā programma Hospitāļu ielas garumā virzienā no Upes ielas uz zirņu ielu no plkst. 12:30 – 16:00).
 • Ielas svētki nav iedomājami bez ielu māksliniekiem, kurus šogad Brasas apkaimes svētkos tiešām sastapsiet “ik uz stūra” un no visdažādākajām jomām:
  • Plkst. 12:30 – istabas teātris ar izrādi “Hamoka komūna”;
  • Plkst. 14:00 – grupas “Rahu The Fool” akustisks koncerts;
  • Plkst. 14:15 – žongliera Egila Zvejnieka brīvdabas performance;
  • Plkst. 14:45 – dueta “Laikam” akustisks koncerts;
  • Plkst. 15:00 – ansambļa “Rīgas Pantomīma” brīvdabas performance.

DEJU SKATUVES PROGRAMMA (skvērā pie Hospitāļu ielas 33)

Dienas programmas centrālā skatuve šogad atvēlēta dejas mākslai, aicinot Brasas apkaimes svētku apmeklētājus gan mierīgi baudīt deju mākslinieku priekšnesumus, gan pašiem aktīvi iesaistīties dejojot profesionāļu vadītās meistarklasēs:

Plkst. 13:00 – iekustēšanās svētkiem bērniem ar vecākiem Alises Putniņas vadībā;

Plkst. 13:35 – NMV Rīgas Baleta skola laikmetīgās dejas programmas 3. kursa audzēkņu dejas izrāde “Viss ir savā vietā”;

Plkst. 14:00 – Artura Muskara un Melānijas Lindas Muskares dejas izrāde “3D- Mīlestība”;

• Plkst. 14:45 – Džeza dejas meistarklase Alisas Košaļevas vadībā;

• Plkst. 15:35 – Riga City Jazz dejas priekšnesums.

• Plkst. 15:40 – Danči Rīgas Danču kluba vadībās

🌿 BRASAS ČEMPIONS (skvērā pie Hospitāļu ielas 33, info teltī, Plkst. 12:00 – 17:00).

Pirmo reizi svētku desmit gadu pastāvēšanas laikā norisināsies “Brasas Čempiona” piecās nominācijās un BVS (Brasas vērtīgākā spēlētāja) meklējumi. Ikviens interesents varēs izaicināt sevi piecās disciplīnās – Ātrums, Spēks, Izturība, Lokanība, Koordinācija un galā pretendēt uz Brasas čempiona titulu kādā no tām vai Brasas Vērtīgākā Spēlētāja godu iegūstot kopsummā lielāko punktu skaitu visās piecās nominācijās. Spēles starts būs Brasas apkaimes svētku info teltī, bet spēles maršruts Hospitāļu ielā un tuvākajā apkārtnē – veidots sadarbībā ar Brasas apkaimes vietējiem uzņēmumiem, kuri čempioniem un BVS būs sarūpējuši arī balvas.

Orientēšanās spēle sadarbībā ar Latvijas ekspedīciju (skvērā pie Hospitāļu ielas 33, info teltī, no 12:00 – 17:00)

Brasas apkaimes svētkos Latvijas ekspedīcija – komanda, kas tic, ka ikkatrā Latvijas apkaimē slēpjas tik daudz nezināmā un maģiskā – atliek vien to visu atrast un izpētīt, piedāvās foto orientēšanās ekspedīciju speciāli Brasai. Stundas garumā viens pats vai ar uzticamiem komandas biedriem iepazīsiet unikālo Brasu un tās zināmākus un mazāk pazīstamus objektus.

🌿 EKSKURSIJAS (Lielajos kapos 25.augustā, 15:00 un 16:00 un Brasas cietumā, 26.augustā Plkst. 11:00; 13:00 un 15:00):

 • Lielajos kapos, 25.augustā, pulcēšanās pie Augšāmcelšanās draudzes mājas, Klusā ielā 2.
  • Plkst. 15:00 – pašu ekskursiju ģimenēm vadīs gide Sandra Martinsone, kura interesanti un aizraujoši iepazīstinās ar Lielo kapu noslēpumiem;
  • Plkst. 16:00 – dienu pirms Brasas apkaimes svētkiem norisināsies mākslas vēsturnieka, Rīgas vēstures pārzinātāja Gunāra Armaņa vadītā ekskursija Lielajos kapos. Tā kā Gunārs Armanis ir viens no zinošākajiem cilvēkiem Latvijā par Rīgas Lielajiem kapiem, tādēļ interesentiem jārēķinās ar garu, informatīvi bagātu ekskursiju vairāku stundu garumā. Aicinām izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu.
 • Brasas cietumā, 26.augustā, Brasas cietums, Laktas iela 2/4.

Jau sesto gadu svētku ietvaros atveram parasti aizvērto apkaimes objektu durvis, bet piekto gadu – tieši Brasas cietumu. Šogad, kā parasti – trīs pārgājieni noslēpumainajā, mazliet biedējošajā, bet tomēr vēsturiskajā Brasas cietuma teritorijā. Brasas cietums tika slēgts 2019.gada 1.aprīlī un tas saglabājis savu autentisko atmosfēru un glabā daudzus dažādu laikmetu stāstus savā vairāk kā simts gadu ilgajā cietuma mūžā. Tuvojoties Brasas apkaimes svētku dienai, 26.augustam, sekos vairāk informācijas par reģistrāciju ekskursiju grupām.
1.ekskursijas grupa, Plkst. 11:00;
• 2.ekskursijas grupa, Plkst. 13:00;
• 3.ekskursijas grupa, Plkst. 15:00.

🌿 Galda tenisa turnīrs (Banku augstskolā no 12:00 – 17:00)

Brasas apkaimes svētki nav iedomājami bez galda tenisa turnīra – šogad tas norisināsies pie mūsu ilggadējā sadarbības partnera Banku augstskolas. Tuvojoties Brasas apkaimes svētku dienai, 26.augustam, sekos vairāk informācijas par reģistrāciju turnīram un precīzu norises laiku.

🌿 BRASA “SVIN” (Skvērā Miera ielā 73 – 77 no plkst. 16:00 – 22:00)

Brasas apkaimes svētku kulminācija būs vērienīgais svētku koncerts. Drosmīgi, iedvesmojoši, iemīļoti mākslinieki un noslēgumā dzīvās uguns, dejas un mūzikas apvienojums! Koncertprogrammā:

● 16.00 Slepenais koncerts
● 17.30 Grupas “Viral Mind” koncerts
● 18.30 Grupas “Oranžās brīvdienas” koncerts
● 19.30 Grupas “Tautumeitas” koncerts
● 21.00 Slepenais koncerts
● 21.45 Uguns žonglieru apvienības “Soul of Flames” performance

Koncerta laikā Brasas apkaimes ēdinātāji piedāvās gardas maltītes visdažādākajām gaumēm, kā arī atsvaidzinošus dzērienus.

Tiekamies Brasā!

Svētki tiek organizēti Rīgas domes Drosmes un prieka vasaras kultūras pasākumu ietvaros.