Eiropas Mobilitātes nedēļā Rīgā popularizēs videi draudzīgus pārvietošanās veidus

Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Rīgā norisināsies dažādi tematiskie pasākumi un diskusijas, lai popularizētu sabiedrisko transportu, mikromobilitātes rīku lietošanu, kā arī videi draudzīgu transportlīdzekļu lietošanu.

Daudzviet Eiropā no 16. līdz 22. septembrim ar saukli “Taupi enerģiju” norisināsies tradicionālā Eiropas mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus pēc iespējas mazāk izmantot privātos transportlīdzekļus, tādā veidā popularizējot zaļo dzīvesveidu un samazinot emisiju un piesārņojuma apjomu pilsētās. Šogad Rīgas pašvaldībā tiks organizēti dažādi tematiskie pasākumi un diskusijas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sabiedriskajam transportam, elektriskajam autotransportam, veloinfrastruktūrai, kā arī tehnoloģijām, ar kuru palīdzību var uzlabot pilsētvidi.

PIRMDIEN, 18. SEPTEMBRĪ

🟩 “Koka Rīga” telpās, no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00 – norisināsies publiska diskusija “Vai Rīgai ir nepieciešamas zemo emisiju zona?”, kurā eksperti no Klimata un enerģētikas ministrijas, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, SIA “DPD Latvija” un “Pilsēta cilvēkiem” diskutēs, vai, ieviešot zemo emisiju zonas, Rīga spēs sasniegt izvirzītos klimata mērķus un vienlaicīgi risināt intensīvās satiksmes izraisītos izaicinājumus, kas saistītas ar gaisa un trokšņu piesārņojumu.
Diskusijā klātienē var piedalīties ikviens interesents, kā arī tā būs skatāma Rīgas domes Facebook kontā un riga.lv mājas lapā.

OTRDIEN, 19. SEPTEMBRĪ

🟩 Rātsnamā no plkst. 16:00 līdz 18:00 – norisināsies Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianses atvērtā diskusija starp asociācijām, biznesa pārstāvjiem un valsts institūcijām, lai popularizētu veidei draudzīgu transportlīdzekļu (elektromobīļu) lietošanu.
Diskusijā tiks apspriesti jautājumi par autotransporta lietošanas tendencēm un bezizmešu transportlīdzekļu nepieciešamību problēmas risināšanā, par valsts iesaisti un atbalstu, par “zaļo” enerģiju un domino efektu, kā arī par izejvielu otrreizēju pārstrādi.

TREŠDIEN, 20. SEPTEMBRĪ

🟩 Rīgas domes Kamīnzālē plkst. 13.00. – norisināsies preses konference, kurā Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks un SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa informēs par paveiktajiem un plānotajiem darbiem, lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību, par pašvaldības sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu, kā arī populārākajiem biļešu veidiem, ko izvēlas pasažieri. Pasākumā aicināti mediju pārstāvji.

CETURTDIEN, 21. SEPTEMBRĪ

🟩 Rīgas Tehniskajā universitātē, Arhitektūras fakultātES 115./116. auditorijā (Ķīpsalas ielā 6) no plkst. 13:00 līdz 14:30 – notiks diskusija par velosatiksmes attīstūbu Rīgā.
Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā uzņems velobraukšanas ekspertus no Nīderlandes (Dutch Cycling Embassy, City of Amsterdam un Roelof). Publiskā diskusijā eksperti no Rīgas Tehniskās universitātes, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Biedrības “Drošās ielas” pārrunās velosatiksmes attīstību, braukšanas kultūru un drošumu Rīgā.
Diskusiju varēs vērot arī tiešsaistē Rīgas domes Facebook kontā un www.riga.lv mājas lapā. Diskusija norisināsies angļu valodā.

PIEKTDIEN, 22. SEPTEMBRĪ

🟩 VEF kvartālā, Bērzaunes ielā 11a – 4, no plkst. 17:00 līdz plkst. 18:30 – notiks diskusija “Reālā laika pilsētas dati: kad un cik reāli?”. Dalībnieki: inovāciju kustība VEFRESH, Rīgas valstspilsētas pašvaldība, Аccenture un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un eksperti no Rīgas Digitālās aģentūras, Bolt, Vienotā pakalpojuma centra, SIA “TET”.
Diskusijas gaitā tiks apskatīti veidi, kā uzlabot dzīves kvalitāti pilsētās, izmantojot pilsētvides monitoringa tehnoloģijas, kā arī pilsētas datu iegūšanas, pārvaldības un privātuma politikas jautājumi. Diskusijas mērķis ir sekmēt veselīgu un videi draudzīgu pilsētas izaugsmi, kā arī aktualizēt jautājumus par vienotas un atvērtas reālā laika datu platformas priekšrocībām. Interesenti aicināti piedalīties diskusijā klātienē.

Detalizēta Eiropas Mobilitātes nedēļas programma pieejama riga.lv mājas lapā. Programmā iespējamas izmaiņas un papildinājumi, tāpēc interesenti tiek aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Pašvaldība aicina pilsētas uzņēmumus, pakalpojumu sniedzējus, sabiedriskās un nevalstiskās organizācijas iesaistīties Eiropas mobilitātes nedēļā, organizējot saviem darbiniekiem izglītojošas aktivitātes par katra indivīda ietekmi uz klimata pārmaiņām, un mudināt savus darbiniekus šajā laikā neizmantot privātās automašīnas, bet ikdienas gaitām izvēlēties videi draudzīgu pārvietošanās veidu – sabiedrisko transportu, velosipēdu vai pārvietoties ar kājām.