Godinot brīvības cīnītājus, 31. oktobrī notiks lāpu gājiens un atceres pasākums Sudrabkalniņā

,

Novembris ir patriotu mēnesis un tā ieskaņā, 31.oktobrī, “Rīgas pieminekļu aģentūra” organizē piemiņas pasākumu, lai godinātu 1919. gada brīvības cīnītājus un varoņus. Piemiņas pasākums sāksies ar lāpu gājienu no Autotanku pulka pieminekļa līdz Sudrabkalniņam un noslēgsies ar svinīgu atceres brīdi, svecīšu un ziedu nolikšanu piemiņas vietā. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens, kas vēlas godināt karavīrus, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību.

📌 Lāpu gājiens 2,3 km garumā no Autotanku pulka pieminekļa jeb pieminekļa “1. bruņotā diviziona Autotanka pulka karavīriem”, kas atrodas Slokas un Pulka ielas stūrī, līdz Sudrabkalniņam, Slokas ielā pie Kurzemes prospekta, būs simbolisks ceļš, ko karavīri 1919. gadā mēroja no kazarmām uz cīņu vietu. Gājiens sāksies pulksten 16.45.

📌 Gājiena galapunktā – Sudrabkalniņā pie pieminekļa “6. Rīgas kājnieku pulka karavīriem – pilsētas aizstāvjiem 1919. gadā”, pulksten 17.45, sāksies karavīru piemiņai veltīts pasākums, vienojoties atmiņās un patriotiskās dziesmās. Muzikālo priekšnesumu sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Svinīgajā atceres brīdī piedalīsies:

  • Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa;
  • Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis;
  • Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji;
  • Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļu aģentūra” direktors Gunārs Nāgels;
  • Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja Paulīna Latsone.

Iedzīvotāji aicināti pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, līdzi ņemt lāpas un, godinot brīvības cīnītājus, piemiņas vietā novietot ziedus un sveces.

● Iepriekš piesakoties, “Rīgas pieminekļu aģentūra” nepieciešamības gadījumā nodrošinās gājiena dalībniekiem lāpas. Tie cilvēki, kuriem būs nepieciešama lāpa, aicināti pieteikties elektroniski, nosūtot uz e-pastu: mansvaronis@riga.lv savu vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.


Pērn Brīvības cīņu piemiņas vietā – Sudrabkalniņā, 31. oktobrī tika atklāts restaurētais piemineklis 6. Rīgas kājnieku pulka kareivjiem. Piemineklim šogad tiek atzīmēta 86. gadadiena.

Sudrabkalniņš ir piemiņas vieta 6. Rīgas kājnieku pulka kareivjiem – pilsētas aizstāvjiem , kas 1919. gada novembrī padzina bermontiešus no Anniņmuižas. Tas atrodas Sudrabkalniņā – vietā, kur Rīgas 6. Kājnieku pulks atbrīvošanas kaujās ar bermontiešiem no 1919. gada 3. līdz 11. novembrim cieta vislielākos zaudējumus. Krita 41 karavīrs (līdz 1929. gadam pārapbedīti Rīgas Brāļu kapos). 1920. gadā tika uzstādīts pagaidu piemineklis, bet 1929. gada 29. maijā ielika pamatakmeni projektu konkursā uzvarējušā tēlnieka Kārļa Zāles piemineklim. Celtniecība ieilga, pēc koriģēta K.Zāles meta tā atsākās 1932. gadā sadarbībā ar arhitektu Ernestu Štālbergu. Piemineklis tika atklāts 1937. gada 31. oktobrī, klātesot valsts un armijas augstākai vadībai.