Grīziņkalna koku apdobēs krāšņas puķu kompozīcijas

Šogad Grīziņkalnā iespējams novērot Rīgas apstādījumiem neierastu ainavu arhitektūru – koku apdobes.

Ja parasti kokiem apkārt aug zāle, tad Grīziņkalnā – krāšņas viengadīgo puķu kompozīcijas. Par šo ideju vislielākais PALDIES Grīziņkalna parka dārzniecei Vinetai!

“Pavasarī apdobēs augošā zāle izskatījās nekārtīga, tāpēc nolēmām tur audzēt puķes. Tika izvēlētas tādas augu kompozīcijas, kuras ir krāšņas no pavasara līdz rudenim. Prieks, ka mūsu ideja patīk arī vietējiem iedzīvotājiem, kuri apdobes ir izveidojuši arī savos pagalmos un dārzos!”

stāsta Vineta

Grīziņkalna apdobēs aug: zilās rudzupuķes (Centaurea cyanus), parāstās pīpenes jeb margrietiņas (Leucanthemum vulgare), sējas lini (Linum usitatissimum L.), vasaras saulgriezes (Helianthus annuus), kosmejas (Cosmos bipinnatus), sējas melnsēklītes (Nigella sativa), sniegpulkstenītes (Galanthus) u.c. puķes.

🔎 Vairāk fotofiksācijas – ŠEIT

Šis veiksmīgais eksperiments atklāja to, ka pat šādas, salīdzinoši nelielas, bet pilsētā bieži sastopamas koku apdobes var pārvērst krāšņā un ilgtspējīgā risinājumā, vairojot bioloģisko daudzveidību pilsētā, absorbējot putekļus un veidojot krāšņu vidi!

📌 Paldies dārzniecei Vinetai par ieguldījumu Rīgas parku apstādījumu attīstībā!

Projekts tiks turpināts arī nākamgad!