Ķengaragā norisināsies apkaimes svētki

Sestdien, 22. jūlijā, Ķengaraga parkā ( Maskavas iela 326 )norisināsies pirmie no desmit Rīgas apkaimju svētkiem šovasar, kuros visiem interesentiem būs iespēja baudīt plašu kultūras programmu, apkaimes izziņas aktivitātes un skanīgus koncertus.

Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti iesaistīties radošajās darbnīcās, apmeklēt apkaimju biedrību un uzņēmumu “kvartālu”, iepazīt apkaimi “izziņas kvartālā” un baudīt daudzveidīgus koncertus un teātra izrādes visas dienas garumā.

Radošās darbnīcas balstīsies uz izzināšanu, atklāšanu un jaunatklāšanu – būs iespējams izgatavot katram savu mūzikas instrumentu un rotaļlietu, apgleznot traukus, spēlēt minigolfu un citas sportiskas spēles, kā arī iepazīt loču amatu. Pasākumā varēs iepazīt dažādus uzņēmumus un organizācijas, kas darbojas Ķengaragā, kā arī apkaimes vēsturi un attīstības perspektīvas caur spēlēm, ekskursijām un QR kodiem.

SVĒTKU PROGRAMMA

Plkst. 12:00 – Ķengaraga svētku kultūras programmas atklāšana ar muzikālu izrādi bērniem “Pasaku sargi”;
Plkst. 14:00 – brīvdabas teātra izrāde “Lielais loms”;
Plkst. 16:00 – uz skatuves kāps grupa “Dzels vilks”;
Plkst. 18:00 – Ķengaraga ritmus varēs baudīt kopā ar grupu “Riga Reggae”;
Plkst. 20:00 – sāksies grupas “Mother” koncerts;
Plkst. 22:00 – sekos Žorža Siksnas un pavadošās grupas uzstāšanās.
Visas dienas garumā muzikālo priekšnesumu starplaikos uzstāsies pūtēju kvartets.

Šogad apkaimju svētki tiks svinēti plašāk nekā pērn – svētku koncerti, radošas un izzinošas aktivitātes norisināsies desmit Rīgas apkaimēs: Ķengaragā, Čiekurkalnā, Zolitūdē, Dreiliņkalnā, Ziepniekkalnā, Juglā, Torņakalnā, Centrā, kā arī Daugavgrīvas apkaimē, Brasā un Vecāķos.

Apkaimju svētki galvaspilsētā notiks līdz pat 26. augustam, nākamie gaidāmi 29. jūlijā Zolitūdē un Čiekurkalnā.

RĪGAS VASARAS UN KULTŪRAS PROGRAMMAS PASĀKUMI ŠONEDĒĻ

Rīgas drosmes un prieka vasaras kultūras programma rīdziniekus un pilsētas viesus šonedēļ priecēs ar dažādiem pasākumiem – skanēs koncerti un notiks radošās un mākslas darbnīcas.

Ceturtdien, 20. jūlijā:

 • Plkst. 14.00 – Brīvības laukumā un plkst. 16.00 Ķengaraga tirgū operas dīva Sonora Vaice un čellu trio “Melo-M” priecēs ar ekskluzīvu un elitāru koncertprogrammu.
 • • Plkst. 16:00 – pie ieejas Mežaparkā Meža prospekta un Kokneses prospekta krustojumā norisināsies muzikāli izklaidējošs un skaņu vitrāžu pilns muzikāls pasākums “Rīgas vitrāžas”, kurā uzstāsies pūtēju kvintets BRASS.EDU kopā ar sitaminstrumentālistu Normundu Evertu un akordeonistu Artūru Noviku.
 • • Plkst. 20:00 – Kultūrtelpā “Strops” Ķengaragā ar solo koncertu uzstāsies grupas “Dzelzs vilks” līderis Juris Kaukulis;
 • • Plkst. 20:00 – Vērmanes parkā muzicēs postfolkloras grupa “Iļģi” un Rīgas Danču klubs.
 • • Kalnciema kvartālā vakaru ieskandinās Mareks Ameriks (Jersika Records) ar savu labāko plašu izlasi, plkst. 21:00 uz skatuves kāps džeza apvienība “Lupa”.

Piektdien, 21. jūlijā:

 • Plkst. 18.00 – “Koprades vasara Āgenskalna tirgū” ietvaros norisināsies slāvu tautas dziedājumi un ukraiņu vakariņas, pasākums izcels slāvu tautu mantojumu un būs veltīts gan tradicionālajai kultūrai, gan dažādām mūsdienu kultūras izpausmēm.
 • • Plkst. 20:00 – Sporta pils dārzā trīs gadu koncertprogrammu noslēgs Latvijas Radio kora mākslinieki Sigvarda Kļavas vadībā. Programmā gregorisko dziedājumu mūzikas elementi, kas mīsies ar perkusionista Mika Čavarta improvizācijām un laikmetīgās vokālās mūzikas skaņām, kuras radījuši komponisti Džons Keidžs, Žibokle Martinaitīte, Arvo Perts un Santa Ratniece.

Sestdien, 22. jūlijā:

 • Plkst. 17:00 – Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas brīvdabas estrādē notiks lielo ziepju burbuļu šovs un Rīgas Doma kora skolas audzēkņu koncerts.

Svētdien, 23. jūlijā:

 • Plkst. 20.00 no Rīgas Rātsnama balkona rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs Rīgas Sakbutu konsorta koncerti.
 • (Vairis Nartišs – sakbuts, alpu rags; Kaspars Majors – sakbuts; Pēteris Vaickovskis – sakbuts; Kaspars Šmits – čimbaso).
 • Kopš 1998. gada Rīgas pilsētā neatņemama Kultūras sastāvdaļa ir bijusi Vecrīgas Torņu mūzika. Šī tradīcija ir aizgūta no viduslaikiem, kad Eiropas pilsētu rātsnamos dežurēja speciāli algoti pūšaminstrumentālisti.

Ar visiem pašvaldības rīkotajiem Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/ , kā arī sekot līdzi Facebook lapā “Rīgā notiek”.