Kultūras programma Ziepniekkalna “Stropā” jūlijā

Foto: Ieva Romaško

Katru vasaru Kultūrtelpa “Strops” ar bagātīgu pasākumu programmu dodas uz Rīgas apkaimēm. Šogad Ziepniekkalna Ēbelmuižas parkā aizvadīti aizraujoši izklaidējoši pasākumi bērniem un enerģiski koncerti. Šīs vasaras kultūras programma Ēbelmuižas parkā aicina uz vēl četriem lieliskiem pasākumiem jūlijā ar interesantu programmu visai ģimenei!

12. jūlijā plkst. 19.00 – Operdziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas koncerts “Tev mana sirds”.

Koncertu vadīs stāstnieks Orests Silabriedis.
Ļausimies mīlestības tēmai mūzikā un vārdos!
Evija Martinsone un Agnese Egliņa atskaņos Pētera Barisona, Oļģerta Grāvīša, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Mārītes Dombrovskas un citu latviešu komponistu darbus ar Raiņa, Jāņa Ziemeļnieka un citu iemīļotu latviešu dzejnieku vārdiem.
Esat aicināti pavadīt vakaru skaistās mīlestības dziesmās!

13. jūlijā plkst. 11.00 :

● Tikšanās ar bērnu grāmatas “Dorabellas istaba” autori Daci Kravali

Grāmatas “Dorabellas istaba” galvenā varone Dorabella ir meitene, kas no savas mammas Doriannas un viņas māsas Izabellas mantojusi ne vien “salikto” vārdu, bet arī rakstura īpašības, izdomu, aizraušanos ar mākslu un senām, interesantām lietām. Tās ir lietas ar vēsturi un stāstu, kā arī ar savu raksturu – katrs Dorabellas istabas iemītnieks prot runāt un atklāj viņai savu izcelsmi un piedzīvojumus. Kad sagaidīti Ziemassvētki, ciemos ierodas krustmāte, mākslas kuratore Izabella, un ierauga meitenes visa gada garumā sakrātos zīmējumus un savāktos herbārijus. Izabellas vadībā istaba pārvēršas par dzīvu un līksmu mākslas izstādi – labāko Ziemassvētku dāvanu pašai Dorabellai un visiem viņas draugiem.
Šī grāmata mudina nebūt vieglprātīgi nevērīgiem pret vecām lietām un veciem laikiem, kurus var neiedziļinoties aizmest un aizstāt ar jauniem. Stāsta gaitā bērni sastopas ar restaurācijas jēdzienu, pievērš uzmanību vecu lietu vēsturiskajai un cilvēciskajai vērtībai, tajās iemiesotajām attiecībām, bet līdztekus tiek akcentēta radoša izdoma un spēle gan ģimenes ikdienā, gan bērnu jaunradē, gan radošās profesijās.

  • Grāmatas autore Dace Kravale, māksliniece Vivianna Maria Stanislavska
  • Grāmata adresēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

● Zinātnes centra “Vizium” darbnīca “Blīvuma varavīksne”

Darbnīca kurā, izmantojot šķidru vielu blīvuma atšķirību, būs iespēja mēģenēs izveidot krāsainu cukurūdens kokteili, kuru varēs arī nogaršot.

● Tikšanās ar Rīgas apkaimju iedzīvotāju centru un Ziepniekkalna apkaimes biedrību.

 

26. jūlijā plkst. 19.00 – Mārcis Auziņš un Aija Vītoliņa koncertā “Krustojumi”

Koncertprogramma “Krustojumi” būs muzikāls ceļojums dažādu valstu, valodu, žanru pasaulē, ietērpts dziedātājas Aijas Vītoliņas brīnišķīgajā balsī un Mārča Auziņa ģitāras aranžijās un virtuozajā ģitārspēlē.
No “Karmenas” Spānijā līdz “Elizejas laukiem” Francijā, no “Ķiršu lietus” Latvijā līdz “Maria de Buenos Aires” Argentīnā. Ceļojums mūzikas pasaulē, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju.

27. jūlijā plkst. 11.00 – Katrīnas Gupalo koncerts

Pēc lielās mīlestības un popularitātes, kuru iemantoja Katrīnas Eirovīzijas dziesma “The Cat’s Song” tieši visjaunāko klausītāju vidū, dziedātāja nolēma radīt un veltīt veselu programmu tieši bērniem un jauniešiem. Tā ir enerģiska, jautra, draudzīga un mīļa Katrīnas Gupalo programma, kurā viņai piebiedrojas spožākie Latvijas mūzikas producenti – Edgaru Vilcānu un Armands Varslavāns. Kopā ar Katrīnu, jaunie klausītāji var izdejoties un izdziedāties no visas sirds! Tajā iekļauti Katrīnas radītie radio hīti “The Cat’s Song” vai versija latviešu valodā “Minka nāk”, “Dur Prom”, “Pupiņu Zupiņa”, vēl neizdotās dziesmas “Korgiji” un “Tornado”, kā arī sirsnīgākie latviešu mūzikas šedevri – Imanta Kalniņa “Buramdziesmiņa”, “Alvas zaldātiņi”, “Mākonītis un mākonīte”, Eolikas “Lielā zive”, Raimonda Paula “Anniņa vanniņā”, “Ai dundur, dundur”, Dzeguzītes “Lāci, ko tu krāci”, Līvu “Aprīļa pilieni” un daudzas citas. Turklāt, Katrīna ir ne tikai lieliska dziedātāja, bet arī brīnišķīga pasākumu vadītāja, kura noturēs auditorijas uzmanību gan spilgto muzikālo priekšnesumu laikā, gan arī uzturēs jautru, brīvu un vieglu atmosfēru dziesmu starplaikā.

Katrīna jau ir uzstājusies bērnu un jauniešu auditorijai skolās, kultūras centros un dažādos pasākumos Latvijā, kā arī Latvijas Televīzijas bērnu un jauniešu raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” un Eiropas dienas 2022 un 2023 pasākumos jauniešiem. Savukārt šovasar plānota uzstāšanās tieši uz bērnu skatuves Rīgas svētku ietvaros.

27. jūlijā plkst. 11.00 – Rīgas Cirka skolas burbuļu stacija

Ieeja bez maksas.
Pasākumi notiks Ziepniekkalnā Ēbeļmuižas parkā.

Rīko Pārdaugavas kultūras apvienība.

Papildu informācija:
Ligita Zariņa
Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestādes
“Pārdaugavas kultūras apvienība”
Projektu vadītāja
ligita.zarina@riga.lv
+371 24665282