LKA kultūrizglītojošu lekciju cikls senioriem “Kultūras izpratne, kritiskā domāšana un radošā pašizpausme”
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Tālākizglītības centrs kopā ar biedrību “Vecmāmiņas.lv” Trešās paaudzes universitātes ietvaros aicina seniorus pieteikties kultūrizglītojošu lekciju ciklam, lai veidotu kultūrizglītības un pašorganizēšanās iespējas senioriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzējiem un studentiem.
Mācību kursa mērķis ir paplašināt senioru kultūras izpratni, attīstīt kritisko domāšanu un komunikācijas prasmes, kā arī veicināt radošo pašizpausmi un aktīvu līdzdalību sabiedriskajos procesos. Kursa ietvaros dalībnieki iegūs zināšanas par kultūras lomu sabiedrībā, mācīsies kritiski analizēt informāciju un argumentēti paust savu viedokli, kā arī apgūs audiovizuālās stāstniecības pamatus. Programma sekmēs senioru sociālo integrāciju, starppaaudžu sadarbību un pilsonisko līdzdalību, stiprinot spēju aktīvi iesaistīties vietējās kopienas kultūras un sabiedriskajā dzīvē.
Mērķauditorija – Brasas apkaimes seniori (55+).
Mācību kurss tiek organizēts projekta “Kultūrizglītība Brasas apkaimes senioriem” ietvaros, ko īsteno biedrība “Vecmāmiņas.lv” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Lekcijas un semināri notiks klātienē Miera ielas kvartālā – LKA Gara mājā Miera ielā 58, Rīgā no 2026. gada 18. marta līdz 10. jūnijam.
Kopējais mācību apjoms ir 30 akadēmiskās stundas, un kursa noslēgumā dalībnieki saņems Latvijas Kultūras akadēmijas apliecības par tālākizglītības kursa apguvi.
Dalība mācību kursā ir bez maksas, bet vietu skaits ir ierobežots!
Interesentus lūdzam iepazīties ar plānoto mācību programmu un aicinām reģistrēties dalībai līdz 2026. gada 16. martam, aizpildot anketu tiešsaistē – ŠEIT.
Aicinām pieteikties dalībniekus, kas var apmeklēt visas plānotās nodarbības!
Pēc reģistrācijas saņemsiet e-pastā dalības apstiprinājumu un informāciju par mācību norisi.
Papildu informācija:
LKA kursu koordinatore Daiga Kovale
Tel.29209791
Daiga.Kovale@lka.edu.lv
Latvijas Kultūras akadēmijas tālākizglītības kurss
„Kultūras izpratne, kritiskā domāšana un radošā pašizpausme”
MĀCĪBU PROGRAMMA
I TĒMA – KULTŪRAS IZPRATNE UN LOMA SABIEDRĪBĀ
2026. gada 18. martā
10:00 – 11:30 Kultūras mantojuma kopienas un vietas identitāte
LKA pētniece, zīmolvedības eksperte un Vidzemes lībiskās kultūrtelpas vadītāja PhD Lolita Ozoliņa
12:00 – 13:30 Ievads starpkultūru komunikācijā
LKA lektore, studiju specializāciju Latvija-Francija un Latvija-Francija/Kanāda
vadītāja Signe Bahšteina
2026. gada 1. aprīlī
10:00 – 11:30 Kultūras ietekme uz veselibu
LKA veselības un kultūras pasākumu pētniece Inga Surgunte
12:00 – 13:30 Ievads radošajā rakstīšanā
LKA vieslektore, dzejniece, tulkotāja un redaktore Ingmāra Balode
II TĒMA – IEVADS KRITISKAJĀ DOMĀŠANĀ UN PUBLISKĀ RUNA
2026. gada 8. aprīlī
10:00 – 11:30 Kā un kāpēc pētīt kultūru?
LKA zinātņu prorektore un socioloģjas doktore Anda Laķe
12:00 – 13:30 Kritiskā domāšana un informācijas analīze
LKA juriste un lektore Kristīne Kūla
2026. gada 22. aprīlī
10:00 – 13:30 Pārliecinoša publiskā uzstāšanās
LKA docente un pieredzējusi skatuves runas pasniedzēja, aktrise Ruta Vītiņa
III TĒMA – PAŠORGANIZĒTU PASĀKUMU PLĀNOŠANA SAVĀ APKAIMĒ
2026.g ada 25. aprīlī – Miera ielas kvartāla svētku ietvaros
Darbnīca kopā ar LKA studentiem, kopīgi plānojot norises Miera ielas kvartālā (laiks tiks precizēts)
IV TĒMA – RADOŠĀ PAŠIZPAUSME UN STĀSTNIECĪBA
2026. gada 27. maijā
10:00 – 14:30 Seminārs par audiovizuālās stāstniecības pamatprasmēm, plānojot un realizējot video vēstījumus ar viedtālruņu palīdzību
LKA Nacionālās filmu skolas vadītājs Dainis Juraga
2026.gada 10.jūnijā pl.10:00 – kursa noslēguma seminārs un apliecību izsniegšana.









