No 27. oktobra Rīgā norisināsies bezmaksas Mamanet treniņi sievietēm no Ukrainas

Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) projekts “Mamanet treniņi Ukrainas sieviešu integrācijai” ir viens no 14 projektiem, kas izvēlēts atbalstīšanai Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (RAIC) projektu konkursā “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai”. Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Balstoties uz ārzemju kolēģu pieredzes, Latvijas Tautas sporta asociācija piedāvā fiziskās aktivitātes kā vienu no rīkiem, lai veicinātu sieviešu no Ukrainas integrāciju Latvijas sabiedrībā. Paredzēts, ka treniņos sievietes no Ukrainas piedalīsies kopā ar sievietēm no Latvijas, kas veicinās savstarpējo komunikāciju, palīdzēs veidot jaunas draudzības, iemācīties spēlēt vienā komandā, ņemot vērā ikviena dalībnieka individuālas īpašības.

Mamanet ir volejbolam līdzīga spēle, tā notiek volejbola laukumā ar 6 spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodota nākamajai spēlētājai, nevis kā volejbolā, kur tā ir jāatsit. Latvijā to jau spēlē vairāk nekā 20 pašvaldībās un vismaz 700 sievietes. Jau kopš 2016. gada Latvijas Tautas sporta asociācija veiksmīga attīsta Mamanet spēli Latvijā: CSIT Pasaules Strādājošo un amatieru sporta spēļu ietvaros notika pirmais Starptautiskais Mamanet čempionāts, kurā piedalījās arī komanda no Latvijas un izcīnīja 6. vietu. Bet tieši pēc Covid-19 pandēmijas Mamanet Latvijā piedzīvoja uzplaukumu: tiek organizēti turnīri, draudzības spēles, reizi gadā norisinās Latvijas čempionāts. Latvijas spēlētāju meistarība atzīta arī starptautiskajā līmenī: šogad Mamanet komanda “Zasa” no Jēkabpils novada uzvarēja starptautiskajā Mamanet čempionātā, kas norisinājās Itālijā no 5. līdz 10. septembrim.

Spēles mērķauditorija ir sievietes vecumā 30+ un jebkura vecuma mammas. Mamanet spēle tieši domāta sievietēm, kuras pēc bērna piedzimšanas retāk sporto vai pat nemaz nesporto. Latvijas Tautas sporta asociācijas rīcībā esošas Mamanet spēlētāju atsauksmes liecina, ka šī fiziskā aktivitāte palīdz sievietēm pārvarēt grūtas dzīves situācijas, sniedz pašpārliecību, palīdz atslēgties no ikdienas problēmām. Tieši tāpēc radās ideja piedāvāt šo aktivitāti sievietēm no Ukrainas (sievietes 30+ un mammas), kuras pašlaik dzīvo Rīgā.

📌 Treniņi sāksies 27. oktobrī un norisināsies līdz 2024. gada marta beigām Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas sporta zālē piektdienās no plkst. 19:00 līdz plkst. 20:30 un sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 11:30 (precīzāks grafiks katru mēnesi tiks publicēts www.sportsvisiem.lv).

Afiša

● Sievietes no Ukrainas, kurām ir interese piedalīties treniņos, aicinām sazināties ar LTSA, rakstot uz e-pastu: ltsa@riga.lv, vai zvanot uz numuru +371 26895037, jo dalībnieku skaits treniņā ir ierobežots.