Noskaidrota Baltijas jauniešu labākā ideja skolu vides uzlabošanai

Lai uzlabotu skolēnu pašsajūtu un padarītu skolas vidi patīkamāku, Baltijas jaunieši piedāvāja tādas idejas kā aplikācijas mācību darba efektīvākai plānošanai, praktiski uzlabojumi klašu un atpūtas telpās, kā arī jaunas, skolēnus vienojošas radošās iniciatīvas.

✅ Samsung “Solve for Tomorrow” ideju konkursa trešais gads noslēdzies ar Igaunijas komandas uzvaru (augšējā attēlā), kas startēja ar ierosinājumu izstrādāt aplikāciju skolēnu saliedētības veicināšanai un iespējai anonīmi un operatīvi ziņot skolas personālam par bulinga gadījumiem vai cita veida problemātiku. Uzvarētāji iegūs 5000 eiro savas idejas realizēšanai. Labi panākumi arī Latvijas jauniešiem – Varakļānu vidusskolas komanda ar ideju par spēļu projicēšanu skolas gaiteņos ieguva trešo vietu.

Trešdien ar starptautisku fināla pasākumu Rīgā noslēdzās Samsung “Solve for Tomorrow” jauniešu ideju konkursa trešā sezona, kurā teju tūkstotis jauniešu no visas Baltijas meklēja risinājumus skolu vides uzlabošanai. Pilnu konkursa ciklu noslēdza vairāk nekā 140 komandas ar idejām, kā skolu vidi padarīt skolēniem draudzīgāku un skolas dzīvi – priekpilnāku. Izstrādātās idejas risināja gan tādas praktiskas problēmas kā skolas prasību uz lapām pierakstīt stundu kavējumu iemeslus, kas liek stundu kavēt vēl ilgāk, gan piedāvāja skolēniem saistošas idejas, kā vienam pret otru izturēties draudzīgāk un veicināt aktīvu laika pavadīšanu skolas starpbrīžos.

“Ja iepriekšējos gados jaunieši meklēja risinājumus zaļākam dzīvesveidam un dzīves tiešsaistē balansēšanai ar aktivitātēm otrpus ekrāniem, tad šogad konkursā izaicinājām jauniešus uzlabot vidi, kurā viņi uzturas visvairāk – skolas. Esam gandarīti par jauniešu paveikto, jo viņu idejas apliecina – jaunā paaudze ļoti labi saprot mūsdienu izaicinājumus, saredz, kur tie rodas, un ir apņēmības pilni meklēt un veikt uzlabojumus. Mūsu darbs ir vainagojies panākumiem, un nevaram sagaidīt, kad redzēsim uzvarētāju ideju īstenojamies,” uzsver Samsung “Solve for Tomorrow”

iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

Latviju konkursa finālā pārstāvēja komandas no Rīgas, Siguldas, Priekuļiem un Varakļāniem. Priekuļu vidusskolas komanda bija izstrādājusi ar tehnoloģijām aprīkotas āra klases ierīkošanas plānu, Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda – aplikāciju efektīvākai kavējumu reģistrēšanai, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jaunietes vēlējās skolā ieviest muzikālās kāpnes, savukārt Varakļānu vidusskolas komandas – izaicinājumu spēli piederības sajūtas uzlabošanai skolā un interaktīvas spēles aktīvākai laika pavadīšanai starpbrīžos. Kopumā konkursam Latvijā šogad pieteicās nedaudz vairāk par 600 skolēniem.

Par “Solve for Tomorrow”

Konkursu “Solve for Tomorrow” sociālās iniciatīvas ietvaros rīko “Samsung Electronic Baltics”. Samsung “Solve for Tomorrow” ir globāla iniciatīva, kas tiek īstenota jau 64 valstīs visā pasaulē un veicina skolēnu pašizglītošanos STEM nozarēs (dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika), kā arī motivē bērnus un jauniešus risināt sev un apkārtējai sabiedrībai aktuālus jautājumus. Iniciatīvas partneri Latvijā ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un portāls “Labs Of Latvia”, Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotais ESF projekts “PuMPuRS”, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, Liepājas Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC, Latvijas Drošāka interneta centrs, nodibinājums “Iespējamā misija” un Pusaudžu resursu centrs.

✅ Plašāk par projektu – ŠEIT