NVO namā skatāma biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” izstāde

NVO nama (Ieriķu iela 43A, Rīga) 1. un 2. stāva gaiteņos līdz 30. aprīlim ir apskatāma biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” radošo darbu izstāde. Izstāde aicina skatītājus doties krāsainā ceļojumā, iepazīstot biedrības apmeklētāju pasaules uztveri un radošo veikumu.

Izstādē redzami “Rūpju bērns” struktūrvienību apmeklētāju radītie mākslas darbi. Biedrības klientiem ir īpašas spējas dažādos mākslas virzienos – dejā, mūzikā, drāmā un arī gleznošanā.

Biedrībā strādā un apmeklētājiem palīdz attīstīt viņu spējas gleznošanā ilggadējs biedrības darbinieks un mākslinieks Guntis Arājs. Skolotājs iedrošina atklāt talantus, attīstīt spējas gleznot un saskatīt krāsas, ieraudzīt detaļas, kā arī brīvā un nepiespiestā atmosfērā kopīgi gleznojot katrs atrod savu stilu un veidu, kā izpausties mākslā.

Radošajos darbos biedrības apmeklētāji atspoguļo savu noskaņojumu, dzīves uztveri un vēlas parādīt sabiedrībai, ka arī viņi ir pilntiesīga sabiedrības daļa un ka arī viņi spēj radīt un veidot mākslas darbus.

Biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” ir sabiedriska organizācija, kura rūpējas par cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Biedrību dibināja Biruta Grāve pirms 30 gadiem ar mērķi uzlabot savas meitas dzīves kvalitāti un, lai pierādītu sabiedrībai, ka cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem arī ir daļa no mūsu sabiedrības.

Šobrīd Biruta Grāve vairs nav starp mums, bet biedrību turpina vadīt un attīstīt Birutas Grāves dēls Māris Grāvis ar savu lielisko komandu, kurā darbojas aptuveni 120 darbinieki un iesaistās 250 pakalpojumu saņēmēji. Biedrība sniedz pakalpojumus Rīgā un Cēsīs, tās paspārnē darbojas 20 struktūrvienības, ietverot dienas aprūpes centrus, specializētās darbnīcas, grupu dzīvokļus u.c.

🟩 Izstāde ir skatāma NVO nama darba laikā – darba dienās no plkst. 9.00 līdz 21.00 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Ieeja izstādē ir brīva. Laipni aicinām visus interesentus apmeklēt izstādi un aplūkot radošos darbus!