NVO rīko svētkus bērniem – NVO namā notiks Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums

Tuvojoties Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, mācību gada noslēgumam un vasaras brīvlaikam, vairākas Rīgas nevalstiskās organizācijas rīko svētkus bērniem. Ar dažādām radošām aktivitātēm un koncertu NVO namā, Ieriķu ielā 43a, otrdien, 2024. gada 28. maijā noritēs Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums.

Lai sagādātu prieku un sniegtu iespēju nokļūt ārpus ierastās vides, organizatori uz pasākumu īpaši ielūdz bērnus no dienas centriem, krīzes centriem, bērnu namiem un skolām, kurās bērni attīsta savas prasmes dažādās speciālās programmās.

🔹 Plkst. 11.00 durvis vērs trīs radošās darbnīcas. Biedrība “Iļģuciema sievietes” aicinās uz “Punktiņu darbnīcu”, kurā dalībnieki izrotās traukus, iedvesmojoties no ķemmes-bedrīšu keramikas kultūras. Ornamenti atspoguļos dabiskos ritmus: sirdspukstus, elpu, diennakti, gadalaiku maiņu un citus. Latvijas sieviešu invalīdu apvienība “Aspazija” rotu darbnīcā aicinās bērnus radīt kaklarotas un kareklīšus no dažādiem materiāliem – dabā atrodamiem, veikalā pirktiem, vecmāmiņas lādītē uzietiem, – tie patiks un derēs gan meitenēm, gan arī puišiem. Savukārt “Radošās biedrības Priekumus” darbnīcā bērni varēs veidot 3D kustīgās skulptūras “Atspere” un radīt sirsnīgus darbus papīrmākslas tehnikā.

🔹 Plkst. 12.00 sāksies muzikāls pasākums, kurā uzstāsies žonglieris Dmitrijs Pudovs, Friča Brīvzemnieka pamatskolas folkloras kopa “Spruksti” ar rotaļu programmu “Skaisti dziedi lakstīgala”, Rīgas Raiņa vidusskolas un Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas audzēkņi, par jautrību gādās “Lielās lelles” un “Mārtiņa burbuļi”.

Pasākuma gaitā par drošību ikdienā un vasaras brīvlaikā bērniem pastāstīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji.

Noslēgumā bērnus sagaida dāvaniņas un neliels cienasts.

Pasākumu rīko Latvijas Mazturīgo atbalsta biedrība “Dace” sadarbībā ar Latvijas sieviešu invalīdu apvienību “Aspazija”, biedrību “Iļģuciema sievietes”, Radošo biedrību Priekumus” un Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Nevalstisko organizāciju atbalsta sektoru jeb NVO namu.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par pasākumu NVO nama publicitātes materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai.