Pasākums “DIVAS VALODAS – VIENA SIRDS”

29. septembrī plkst.17.30 Rīgas 45. vidusskolas Čiekurkalna filiālē (Gaujas ielā 23) notiks pasākums latviešu un ukraiņu kultūras iepazīšanai “Divas valodas – viena sirds”, ko organizē Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB), Čiekurkalna attīstības biedrība (ČAB), Čiekurkalna kultūras biedrība “Jugoli” un Ukrainas atbalsta biedrība/Товариство підтримки України. Pasākuma mērķis ir Ukrainas civiliedzīvotāju, kas raduši patvērumu Latvijā (Rīgā, Čiekurkalnā), iekļaušanās vietējā kopienā.

Programmā – RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas un RCB Bērnu literatūras nodaļas (BLN) stāstījumi par ukraiņu un latviešu kultūru, kā arī ukraiņu rakstnieces Halinas Vdovičenko grāmatas “36 un 6 kaķi” fragmenta lasījums latviešu un ukraiņu valodā. Publiku dziesmās un dejās iekustinās ukraiņu dziedātājas, mūziķes un aktrises Darjas Leleko uzstāšanās, spēlējot ukraiņu nacionālo mūzikas instrumentu – bandūru. Kopā ar dziedātāju Toniju Dombrovsku notiks latviešu un ukraiņu rotaļas bērniem, kā arī sadziedāšanās, iepazīstot abu tautu iemīļotas dziesmas. Uzstāsies Latvijā tapusī ukraiņu folkloras kopa “Naš hor” ar populārākajām ukraiņu tautas dziesmām. Vakara noslēgumā būs iespējams nogaršot latviešu un ukraiņu tradicionālos ēdienus.

Pasākuma laikā būs apskatāma RCB BLN sagatavotā izstāde par ukraiņu kultūru, kā arī sadarbībā ar Ukrainas atbalsta biedrību/Товариство підтримки України veidotā ukraiņu rokdarbu izstāde.

Tiks vākti ziedojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri raduši patvērumu Latvijā, aicinām līdzi nest siltas zeķes Ukrainas cilvēkiem, un pret ziedojumiem būs pieejami arī Čiekurkalna attīstības biedrības radītie suvenīri.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Fotogrāfija no Shutterstock.com

Pasākums notiek Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrības integrācijas projekta “Iekļaujošā bibliotēka” aktivitāšu ietvaros.Informāciju sagatavoja: Santa Mūrniece, Rīgas Centrālās bibliotēkas Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja