Portālā “Geo Rīga” atvērta iedzīvotāju līdzdalības sadaļa – rīdzinieki aicināti iesaistīties aptaujā par ikdienas maršrutiem

No 20. decembra Rīgas pašvaldības ģeogrāfiskās informācijas portālā “Geo Rīga” atvērta jauna iedzīvotāju līdzdalības sadaļa “Iesaisties”, kas piedāvās līdzvērtīgas iespējas kā oktobra beigās slēgtais portāls iesaisties.riga.lv.

Pirmajā līdzdalības projektā portālā “Geo Rīga” iedzīvotāji līdz 12. janvārim aicināti atzīmēt savus ikdienas maršrutus pilsētā.

📌Aptauja pieejamaŠEIT.

Pašvaldība vēlas noskaidrot, piemēram, kur rīdzinieki dodas pastaigāties pēc darba vai brīvdienās, vai pārvietojas ar velosipēdu, kājām vai kādu citu transportlīdzekli? Kas padara šo maršrutu un vietas, ko rīdzinieki apmeklē, īpašas? Kas katrā maršrutā ir labs un kas ir slikts? Pašvaldībai ir svarīgi saprast, kā varētu uzlabot ikdienas dzīvi apkaimēs, un iedzīvotāju viedoklis un pieredze ir būtiski šajā procesā. Tāpēc ikviens rīdzinieks aicināt uzlabot savu apkaimi un pilsētu, atbildot uz jautājumiem un iezīmējot kartē savus maršrutus.

Aptauja ir anonīma, un tās rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Portālā “Geo Rīga” nav jāreģistrējas, piedalīties var ikviens. Aptauju var aizpildīt vairākas reizes, tas nozīmē – var iezīmēt vairākus dažādus maršrutus. Ikviens var aplūkot jau iesniegtos maršrutus kartē, bet neredz citu aptaujas dalībnieku sniegtās atbildes uz jautājumiem.

Nākamajā gadā paredzēts turpināt darbu pie šīs sadaļas attīstības, piedāvājot jaunas iespējas pašvaldībai noskaidrot iedzīvotāju viedokli, gan iedzīvotājiem to izteikt.

Tā kā “Geo Rīga” ir jau eksistējošs ģeogrāfisko datu portāls, ar kuru ikdienā strādā pašvaldības speciālisti, pašvaldībai “Iesaistes” sadaļas izveide tajā nekādas papildu izmaksas nerada.

Par “Geo Riga”

Portāls “Geo Rīga” iedzīvotājiem kļuva pieejams 2023. gada februārī. Tajā ikviens var iepazīties ar dažāda veida ģeogrāfiskajiem datiem, aplūkot pilsētas 3D modeli, sekot līdzi aktuālajām tematiskajām kartēm. Portāla saturs nepārtraukti tiek papildināts un pielāgots aktualitātēm pašvaldībā.