Rīgā notiks ikgadējais brīvrunu čempionāts

10. jūlijā plkst. 19.00 Ghetto Games parkā Grīziņkalnā norisināsies ikgadējais brīvrunu čempionāts jeb brīvrunu batls starp labākajiem brīvrunātājiem Latvijas hiphopā “Štuka un zelta olas par bazaru”, informē portāls balticevents.info.

10. jūlija batlā piedalīsies 8 brīvrunātāji:

  • Burlax, kurš pagājušajā gadā uzvarēja 3 no 4 batliem;
  • Trippy Marks, kurš zaļo karti ieguva, uzvarot šī gada pirmo batlu Daugavpilī;
  • Dexters, kurš sevi ļoti aktīvi un labi pieteica pagājušās sezonas batlos;
  • TeniSwami, kurš ir apņēmības pilns šogad cīnīties par uzvaru.

Otrais četrinieks, kas tika noskaidrots pēc divām atlasēm Grīziņkalnā:

  • Jasso – šī gada Daugavpils batla finālists, prasmīgs rīmju virpinātājs, kuram šī būs debija Rīgas batlā;
  • Čevskis, kurš sevi ļoti labi parādīja atlasē, parādot stabilu, vienu no saviem labākajiem sniegumiem;
  • Kristofers jeb AFK – Rīgas batla jaunpienācējs, kas noteikti liks pārējiem dalībniekiem pasvīst;
  • Baumis, kurš šogad Daugavpils batlā parādīja, ka ir krietni pielicis savā skilā. Kāda ļoti priecīga notikuma dēļ viņš ieplānotajā batla atlasē piedalīties nevarēja. Noskatoties abas atlases, žūrija nolēma iedot wild card arī Baumim.

Brīvruna ļauj savā starpā sacensties gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātiem brīvrunas māksliniekiem lielas auditorijas un žūrijas priekšā. Asi vārdi mijas ar humoru, ģeniāli teikumi – ar neveiksmīgiem vārdu salikumiem, labas idejas ar vēl labāku izpildījumu. Emocijas papildina tas, ka pasākumu klātienē vēro vairāki simti skatītāju, kas gan uzgavilē, gan, ja vajadzīgs, izsvilpj dalībniekus, radot īstu, nesamākslotu atmosfēru.

Tradicionāli vairākos posmos notiek atlases Rīgā, lai izcīnītu iespēju piedalīties lielajā finālā. Pēdējo gadu laikā brīvrunu batls ir izcīnijis ne tikai savu vietu Rīgā, bet arī kopā ar “Ghetto Games” dodas uz Latvijas lielākajām pilsētām.

Brīvrunu batls šajā gadā notiks bezmaksas, tāpēc organizatori aicina skatītājus nākt atbalstītn savus favorītus un labi pavadīt laiku. Pasākums ir ģimenēm draudzīgs, tajā netiek lietoti lamuvārdi, sākums ir plkst. 19.00. Tieši 1000 EUR ir arī tas, ko brīvruna batla uzvarētājs varēs izcīnīt uzvarot šajā konkursā. Plašāka informācija ir pieejama mājaslapā www.ghetto.lv