Rīgā notiks sacensību “Telpu orientēšanās kauss 2022” ceturtais un piektais posms

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un Rīgas Tehniskajā universitātē nedēļas nogalē – 3. un 4. decembrī – aizvadīs sacensību “Telpu orientēšanās kauss 2022” ceturto un piekto posmu.

Dalībnieki aicināti pieteikties deviņās vecuma grupās, no kurām četras ir sieviešu, četras ir vīriešu un viena ir atklātā jeb iesācēju grupa. Pieteikties pasākumam var līdz ceturtdienas, 1. decembra, plkst. 10.00 tiešsaistē un sacensību dienā klātienē norises vietā.

“Sacensību 4. posms pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, kas piedzīvojusi vērienīgu rekonstrukciju un kur izglīto topošos profesionāļus. Dalībniekiem būs iespēja orientēties divos akadēmijas korpusos, kur katram ir septiņi stāvi un kur sagaidīs arī labirints kādā no sporta zālēm. Tikmēr 5. posma dalībnieki aicināti uz Rīgas Tehnisko universitāti, kur orientēties varēs vienlaikus trīs fakultātēs un jaunajā auditoriju centrā “Domus Auditorialis”. Tas būs izaicinājums gan prātam, gan raksturam,” atzīst sacensību organizators un galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Katrā vecuma grupā uzvarēs tas dalībnieks, kura abu distanču rezultātu summa būs vismazākā. Kopvērtējumā apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus katrā no vecuma grupām. Lai iegūtu ieskaiti kopvērtējumā, ir jāpiedalās vismaz četros no sešiem sezonas posmiem.

Pirms posma iesācējiem būs nodrošinātas informatīvi praktiskas mācības ar mērķi iepazīt šo sporta veidu. Tāpat izveidota atklātā grupa, kurā dalībnieki bez laika ierobežojuma var apmeklēt kontrolpunktus un izzināt šo aktivitāti.

Sacensību, kuru mērķis ir apliecināt orientēšanos kā pieejamu sporta veidu jebkuram dzimumam un vecumam, kā arī noskaidrot ātrākos orientieristus telpās, noslēgums jeb sestais posms ir gaidāms jau 10. decembrī Rīgas Valsts tehnikuma telpās.

Vairāk par pasākumu, kur katrā posmā piedalās ap 350-400 dalībnieku, ir iespējams uzzināt tīmekļvietnē. Tā norisi atbalsta Rīgas pašvaldība.

Papildu informācija: Matīss Ratnieks, sacensību “Telpu orientēšanās kauss 2022” organizators un galvenais tiesnesis, tālrunis: 20252282, e-pasts: info@olatvija.lv.