Rīgā notiks starptautiskā Eiropas Kultūras centru tīklojuma konference “Par iekļaujošas kultūras takām nevienlīdzīgos apstākļos. Tradīcijas. Inovācijas. Iekļaušana”

No 4. līdz 6. jūnijam Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un VEF Kultūras pilī, norisināsies ikgadējā starptautiskā Eiropas Kultūras centru tīklojuma (ENCC) konference, kurā īpaši pievērsīsies kultūras nozīmei iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Šā gada konferencē tiks pētīta un apspriesta kultūras centru loma iekļaujošas sabiedrības attīstībā – ilgtspējīgas pārmaiņas, digitālā piekļūstamība, iekļaujošu vēstījumu veidošana, marginalizēto grupu barjeru apzināšana un novēršana, dzimumu vienlīdzība, kā arī citas tēmas.

“Šī gada konference būs īpašs notikums, uz kuru aicināti kultūras centru pārstāvji un kultūras nozares profesionāļi no visas Eiropas. Konferencē vēlamies diskutēt par tēmām, kas šobrīd īpaši aktuālas arī Latvijas sabiedrībā – kultūras pieejamība un piekļūstamība, iekļaujoša kultūras piedāvājuma veidošana dažādām sabiedrības grupām, kultūras centru ilgtspēja un mūsdienīga attīstība,” uzsver Ziemeļrīgas apvienības direktore, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības un ENCC valdes locekle Liene Kubiļus.

Konferences dalībniekus uzrunās un diskusijās piedalīsies vairāk nekā 15 pārstāvji no Latvijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Francijas, Lielbritānijas un Vācijas.

Programma veidota tā, lai ikvienam dalībniekam būtu iespēja iesaistīties un aktīvi līdzdarboties. Līdzās lekcijām un paneļdiskusijām programmā nozīmīga loma atvēlēta radošām darbnīcām un jaunu kultūrvietu iepazīšanai Rīgā. Savukārt kā īpašs notikums – šī gada konferencē tiks atzīmētas ENCC 30 gadu jubilejas svinības.

Starptautiskā ENCC konference tiek rīkota ar Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības un Ziemeļrīgas kultūras apvienības atbalstu.