Šajā nedēļas nogalē aicina uz festivālu “Austrasdienas”

Austras Pumpures iedvesmotā dziesminieku festivāla “Austrasdienas”  koncerttūres nākamā pieturvieta Rīgā notiks piektdienas, 31. marta, vakarā plkst. 19.00  Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29).

Austras Pumpures iedvesmotā dziesminieku festivāla “Austrasdienas” pirmie koncerti ar dziesminieces  audzēkņiem, draugiem un domubiedriem šogad jau izskanējuši marta sākumā Liepājā, taču tagad – no 31. marta līdz 2. aprīlim – Austrasbērni dosies tālākā koncerttūrē un muzicēs Rīgā, Dzelzavā un Liepupē.

Koncertos skanēs gan Imanta Kalniņa dziesmas, gan būs iespēja iepazīt Austrasbērnu pašu radītās melodijas un arī sadziedāties latviešu tautasdziesmās.

Katrā no koncertiem gaidāms nedaudz atšķirīgs dalībnieku sastāvs. Koncertprogrammas pamatā veidos Austrasbērni no Liepājas, Rīgas un Līgatnes: Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Inese Muižniece, Vita Dambe, Aigars Burģelis, Ilona Bogomola, Gunita Maršale, Dina Preisa, Uldis Šēns, Andris Mamis, Anna Paula Gruzdiņa un citi.

Koncertā Rīgā pievienosies un muzicēs arī Silvija Silava, Laine Ligere-Stengrevica, Melisa Kaškura, Lauma Kazaka un citi. Savukārt, Dzelzavā Austrasbērnu pulka skanējumu bagātinās Vita Krūmiņa ar saviem audzēkņiem, kā arī Antra Piekalnīte un Alvils Pudulis, bet Liepupē pievienosies Nora Ķibilda-Kinna, Aina Kivilande, Jānis Lācis, Matīss Vestmanis, Andris Davidons un citi.

“Austrasdienas” – tā ir tradīcija, kas izveidojusies godinot un sveicot vārda dienā dziesminieci Austru Pumpuri. Pati Austra gan savulaik uzstāja, ka tie ir svētki visiem – lai tas esot kā dziesminieku festivāls. “Austrasdienas” notiek nu jau vairāk kā 30 gadus – Liepājā, Rīgā un, ja ir uzaicinājumi, tad arī citās Latvijas pilsētās. Koncertu rīkotāji laika gaitā mainījušies, tie bijuši vairāki, taču “Austrasdienu” idejas autore ir Tija Auziņa, pazīstamā Mūzikas un mākslas festivāla BILDES organizatore. Lai arī “Austrasdienu” koncertu daudzums un formāts laiku pa laikam mainījies, vienmēr tiek saglabāta siltā kopā būšanas sajūta, Austrasbērnu pulcēšanās un muzicēšana, pavasari ieskandinot.

Festivālu rīko Austras biedrība sadarbībā ar Rīgas Kultūras un atpūtas centru “Imanta” (atbalsta Rīgas dome), Dzelzavas kultūras namu un Liepupes pagasta tautas namu.