Rīgas drosmes un prieka vasara iegūst bronzas godalgu pasaules līmeņa pasākumu konkursā

Rīgas vasaras kultūras programma “Rīgas drosmes un prieka vasara” starptautiskā pasākumu industrijas konkursa “BEA World Best Events Awards” finālā ieguvusi bronzas godalgu jeb 3. vietu kategorijā publiskā sektora institūcijām. Tas ir prestižākais šāda veida konkurss pasaulē, kas ik gadu pulcē pasākumu industrijas profesionāļus no visas pasaules.

Rīga sacentās ar Expo un FIFA organizētājiem 

“Rīgas vasaras kultūras programmas godalga BEA konkursa finālā ir liels pagodinājums Rīgas pašvaldībai. Mūsu konkurentu vidū bija ļoti spēcīgi spēlētāji – pārējās godalgas ieguva Expo paviljonu autori Itālijai un Vācijai, savukārt pārējo konkurentu vidū bija arī Pasaules čempionāta futbolā 2022 pasākumu organizētāji, Eiropas Komisija un citu valstu pārstāvji, apliecinot, ka Rīgas pieteikums ir bijis vienlīdz prestižs un konkurētspējīgs uz starptautiskās skatuves,” norāda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. “Rīgas vasaras kultūras programma šogad tika veidota drosmes un prieka zīmē, un daļa no šīs drosmes ir arī jaunas tradīcijas veidošana tajā, kā Rīga svin svētkus. Esam gandarīti, ka tas novērtēts arī starptautiskā mērogā.”

Rīgas drosmes un prieka vasara 

Divu mēnešu garumā galvaspilsētas centrā un 10 apkaimēs norisinājās vairāk nekā 150 pasākumi. Četros pilsētas parkos – Vērmanes dārzā, Viesturdārzā, Nordeķu parkā un Mazjumpravas muižas dārzā – ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis no jūlija līdz augusta beigām varēja izbaudīt koncertus, piedalīties lekcijās, radošajās darbnīcās, nodarbībās ģimenēm ar bērniem, kā arī baudīt vasaras zaļumballes un stāstu vakarus.

Šogad kultūras programma izskanēja arī sešos apkaimju svētkos. No 9. jūlija līdz 20. augustam krāšņas apkaimju svētku svinības notika Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Āgenskalnā, Maskavas forštatē, Imantā, kā arī Purvciemā un Pļavniekos.

Savukārt Rīgas vasaras kulminācija – pilsētas 821.dzimšanas diena – šogad svinēta ar grandiozu pikniku Vecrīgā. Tajā visas dienas garumā izskanēja ne vien dažādi koncerti, bet arī norisinājās gardākās kūkas un skanīgāko smieklu konkurss, kā arī citas priekpilnas norises, kas aicināja viesus uzdrīkstēties un baudīt kopā būšanas prieku.

Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumus apmeklēja vairāk nekā 123 000 iedzīvotāji.

Par “BEA World Best Events Awards”

“BEA World” labāko pasākumu konkurss tiek dēvēts par pasākumu industrijas Oskaru, kas pēc divu gadu pārtraukuma no 24.-25. novembrim notika klātienē Romā. Starptautiskā konkursa finālam pēdējos gadus izvirzīti un balvas ieguvuši vairāki projekti no Latvijas.

Šogad no Latvijas divas godalgas ieguva arī aģentūras “Luka” akcija “Gaismas krasts”, kā arī radošās apvienības “Skudras metropole” un dizaina risinājumu uzņēmuma “Don`t panic” projekts “Dabas galerija”.