Rīgas mērs un LFF vadība paraksta nodomu protokolu par futbola stadiona būvniecību galvaspilsētā

Ceturtdien, 22. septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko parakstīja nodomu protokolu par nacionāla mēroga futbola stadiona būvniecību galvaspilsētā.

Foto: https://flic.kr/s/aHBqjA86Ye

Protokola parakstīšanas laikā klāt bija arī Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins, kurš šajās dienās apmeklē mūsu valsti.

“Rīgai vajag labu, jaunu, nacionāla mēroga futbola stadionu. Un šodien, kopā ar Futbola federācijas vadību, parakstījām protokolu, lai šo nodomu īstenotu. Kopā esam atraduši vairākus pilsētas zemes gabalus, kur šo projektu varētu īstenot. Tālāk par konkrētu vietu būs jāvienojas domes deputātiem. Šāda multifunkcionāla stadiona būvniecība ir ļoti svarīga arī no pilsētplānošanas viedokļa, šobrīd esam ceļa sākumā,” pēc protokola parakstīšanas sacīja M.Staķis. Nodomu protokols paredz sadarbību, lai sekmētu nacionāla mēroga UEFA 4. kategorijas prasībām atbilstoša futbola stadionu izbūvi. Rīgas dome un LFF sadarbosies, lai federācija pašvaldības teritorijā varētu uzbūvēt stadionu, kurā aizvadīt augstākā līmeņa futbola spēles, citus sporta notikumus, kā arī dotu iespēju organizēt liela mēroga kultūras pasākumus, vairojot tūrisma, izklaides un sporta izaugsmes potenciālu valstī un galvaspilsētā.