Tiek dibināta Rīgas apkaimju alianse

Tiek dibināta Rīgas apkaimju alianse

Rīgas apkaimju biedrības veidos vienotu nevalstisku organziāciju

Šī gada 28. februārī plkst. 19.00 Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Rīgas apkaimju alianses (RAA) dibināšanas sapulce. Jaunā nevalstiskā organizācija (NVO) tiek veidota, lai apvienotu visas aktīvās Rīgas apkaimju biedrības, tādējādi stiprinot to jaudu un pozīcijas komunikācijā ar valsts un pašvaldības iestādēm.

Ideja par Rīgas apkaimju alianses izveidi radās tieši pirms gada, kad pirmo reizi apkaimju biedrību pārstāvji pulcējās kopīgā sanāksmē, lai pārrunātu savas darbības aktuālos jautājumus un izaicinājumus. Pēdējos pāris gados vērojams pilsoniskās aktivitātes straujš pieaugums, kas vairākās Rīgas apkaimēs ir rezultējies apkaimju biedrību kustībā. 2017. gadā vien dibinātas trīs jaunas apkaimju biedrības, un šobrīd to skaits tuvojas diviem desmitiem. Jāsecina, ka cilvēki vairs nevēlas samierināties ar pasīvu dalību savas apkaimes un pilsētas pārvaldē, vien reizi četros gados atdodot savu balsi pašvaldības vēlēšanās par kādu no politiskajām partijām.

Rīdzinieku veidotās kopienas un biedrības, kuras tur rūpi par savām apkaimēm un pieskata pilsētas attīstību, kļūst arvien profesionālākas un zinošākas, tāpēc spēku konsolidācija ir nākamais loģiskais solis to attīstībā.

Topošās Rīgas apkaimju alianses mērķis būs līdzdarboties Rīgas pilsētas ilgtspējīgā attīstībā, dabas un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un rīdzinieku dzīves vides kvalitātes uzlabošanā, kā arī labas pārvaldības principa īstenošanā Rīgas pilsētas pašvaldības un valsts iestāžu un iedzīvotāju attiecībās.

Līdz ar alianses dibināšanu apkaimju biedrības vēlas panākt lielāku ietekmi un atsaucību darbā ar Rīgas pilsētas un valsts iestādēm, stiprinot Rīgas iedzīvotāju piederības sajūtu pilsētai un vairojot rīdzinieku līdzatbildību par Rīgā notiekošajiem procesiem. Ar laiku RAA varētu pretendēt uz pašvaldības konsultatīvā partnera lomu, kuras viedoklī ieklausās un respektē pilsētas vadība un institūcijas, vienlaikus iegūstot lielisku komunikācijas kanālu un atgriezenisko saiti ar Rīgas pilsētas iedzīvotājiem.

Šobrīd savu dalību Rīgas apkaimju alianses dibināšanas sapulcē ir apstiprinājušas sekojošas Rīgas apkaimju biedrības:

1) Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai;
2) Biedrība “Berģinieki”;
3) Biedrība “Brasa”;
4) Biedrība “Free Riga” (Lastādija);
5) Biedrība “Kundziņsala”;
6) Biedrība “Vecdaugavieši”;
7) Bieriņu apkaimes attīstības biedrība;
8) Čiekurkalna attīstības biedrība;
9) Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība;
10) Mežaparka Attīstības biedrība;
11) Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība;
12) Sarkandaugavas attīstības biedrība;
13) Teikas apkaimes biedrība;
14) Vecāķu biedrība;
15) Vecmīlgrāvja attīstības biedrība.

Rīgas apkaimju alianses sapulcē plānots apstiprināt alianses statūtu galējo redakciju, ievēlēt valdi, kā arī vienoties par citiem svarīgiem darbības principiem. RAA arī pēc nodibināšanas būs atvērta jaunu biedru uzņemšanai, vienlaikus sekmējot arī pašu biedrību rašanos Rīgas apkaimēs, kur to vēl nav, daloties ar savām zināšanām un pieredzi.

Papildinformācija:
Alija Turlaja
tālrunis 26446757
sarkandaugavai@gmail.com

Kaspars Spunde
tālrunis 29273563
biedriba@ciekurkalns.lv