Vai apkaimes ir laimīgas? – notikusi apkaimēm veltīta tīklošanās konference

Kā padarīt apkaimes laimīgākas? – šis jautājums virmoja 24. novembra pēcpusdienā NVO namā, kur noritēja pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferenceApkaimju nozīme un attīstības perspektīva. Tajā tikās gan Rīgas apkaimju biedrības, gan citu NVO pārstāvji, pašvaldību pārstāvji, rīdzinieki un interesenti, kam rūp  atsevišķu Rīgas apkaimju attīstība vai apkaimju idejas virzība citviet – ārpus Rīgas.

Pārstāvētas bija Mežaparka, Lucavsalas, Iļģuciema, Brasas, Vecmīlgrāvja, Purvciema, Teikas, Čiekurkalna, Centra, Bolderājas, Kundziņsalas, Šampētera, Imantas, Āgenskalna, Sarkandaugavas, Bukultu, Maskavas forštates un citas Rīgas apkaimes, kā arī Jūrmalas apkaimes.

Dalībnieki sirsnīgā un neformālā gaisotnē dalījās ar iedvesmojošu pieredzi un idejām par apkaimju attīstību, apkaimju iedzīvotāju iesaistīšanu un saliedēšanu, izaicinājumiem, kā arī par nākotnes iecerēm, piemēram, kopienas centru izveidi apkaimēs. Tāpat klātesošie dzirdēja Rīgas un Jūrmalas pašvaldības pārstāvju stāstus par sadarbību, esošo un plānoto atbalstu apkaimju iniciatīvām.

Paldies par dalību un iedvesmojošajiem stāstiem:

  • Ilonai Stalidzānei un Arturam Pošeram no Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes,
  • Mārim Jansonam no “Rīgas Apkaimju alianses”,
  • Mūsu viešņai – Jekaterinai Milbergai no Jūrmalas pašvaldības!

Konferences otrajā daļā dalībnieki aktīvi un ražīgi darbojās trīs darba grupās: “Kopienu centru veidošanas nosacījumi”, “Grantu programma apkaimju biedrībām – esošais un vajadzīgais”, “Kā attīstīt apkaimju aktivitātes – labā pieredze un problēmas”. Darba grupās dzimušās idejas un ierosinājumi tika prezentēti noslēgumā, taču tie tiks apkopoti plašāk un ar tiem vēl iepazīstināsim!

Paldies enerģiskajiem darba grupu vadītājiem:

Lai pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumā dzirdētie stāsti un satiktie domubiedri iedvesmo un kļūst par turpmākās darbības rosinātājiem! Ceram, ka kopīgā tikšanās ikvienam dalībniekam raisīja jaunas pārdomas, idejas un vēlmi darboties aizvien jaudīgāk!

Paldies visiem konferences dalībniekiem!

Konferenci rīkoja Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors jeb NVO nams sadarbībā ar biedrību “Rīgas Apkaimju alianse”.