Rīgas līdzdalības budžeta konkursā atbalstīti 10 projekti

,

Rīgas pašvaldība šogad jau piekto gadu aicināja iedzīvotājus būt noteicējiem savā apkaimē un līdz oktobra beigām balsot par rīdzinieku iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm. Balsojumā piedalījās vairāk nekā 33 tūkstoši iedzīvotāju, izraugoties desmit idejas, kuras tuvāko gadu laikā īstenos pašvaldība.

Līdzdalības budžets ir iespēja iedzīvotājiem tieši lemt par to, kā tiek izmantota daļa no pilsētas budžeta, gan pašiem iesniedzot apkaimju attīstības ieceres, gan balsojot par tām, kuras pašvaldībai īstenot. Šogad līdzdalības budžeta finansējums bija 700 000 eiro, un katras ieceres īstenošanai maksimāli pieejami 70 000 eiro.

Balsošana par visām 30 līdzdalības budžeta konkursa iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm norisinājās vietnē balso.riga.lv un klātienē Apkaimju iedzīvotāju centra Klientu apkalpošanas punktos, kā arī Imantas un Iļguciema bibliotēkās, kur tika saņemtas 57 balsis. Katrs iedzīvotājs varēja nobalsot tikai vienu reizi un atbalstīt vienu projektu. Balsot varēja ikviens, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu.

Balsojuma rezultāti tika apstiprināti 15. novembrī. 33 371 iedzīvotāji no 30 balsojumam izvirzītajiem projektiem izvēlējas desmit, kuri tiks īstenoti:

• Dārzciema apkaimes biedrības projekts “Dārzciema rotaļu/sporta laukuma izveide Sesku ielā” – par to nobalsots 2504 reizes;
• Biedrības “Zasulaukam un Šampēterim” projekts “Ar gaismu drošam Zasulaukam un Šampēterim” – ieguva 2424 balsis;
• Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrības projekts “Sporta laukums Iļģuciemā”- ieguva 2412 balsis;
• Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības projekts “Multifunkcionāla sporta un atpūtas laukuma labiekārtošana”- ieguva 2408 balsis;
• Grīziņkalna apkaimes biedrības projekts “Laiks tirgum Grīziņkalnā” – ieguva 2399 balsis;
• Māra Tērauda iesniegtais projekts “Bērnu rotaļu laukuma atjaunošana Pļavnieku parkā” – ieguva 2383 balsis;
• Rūdolfa Ciemiņa iesniegtais projekts “Bolderājas pumptrase” – ieguva 2379 iedzīvotāju balsis;
• Biedrības “Jaunciema attīstības biedrība” projekts “Bērnu rotaļlaukums “Pupuķa ligzda”” – ieguva 2374 balsis;
• Čiekurkalna attīstības biedrības projekts “Čiekurkalns – ģimenēm pieejamāks un atvērtāks!” – ieguva 2348 balsis;
• Vecāķu biedrības iesniegtais projekts “Vecāķu pludmales laukuma labiekārtošana” – saņēma 2319 iedzīvotāju atbalstu.

🔎 Ar visām Līdzdalības budžeta konkursā iesniegtām idejām var iepazīties tīmekļvietnē www.balso.riga.lv

📌 Apstiprinātos projektus divu gadu laikā īstenos Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Gan apkaimju biedrības, gan fiziskas personas savas idejas līdzdalības budžeta projektu ideju konkursam varēja iesniegt no 20. marta līdz 31. maijam. Iedzīvotājiem jau otro gadu bija iespēja piedalīties projektu izstrādes darbnīcās, kuru laikā varēja konsultēties ar pašvaldības speciālistiem, lai sagatavotu augstvērtīgus projektu pieteikumus. Atbalstu projektu skiču sagatavošanā sniedza RTU Arhitektūras fakultātes studenti.


Rīgas pašvaldība līdzdalības budžeta konkursu un iedzīvotāju balsojumu organizē kopš 2019. gada, šogad jau piekto reizi. Kopš 2019. gada rīdzinieki konkursā iesnieguši kopā 175 projektu pieteikumus. Īstenošanai četros konkursa gados nodoti 36 projekti. No tiem 14 projekti ir īstenoti pilnībā, bet 22 projekti pašlaik ir dažādās īstenošanas fāzēs.