Aicinām pieteikt brīvprātīgos godināšanai “Gada brīvprātīgais 2022”

Apkaimes

5. decembrī visā pasaulē atzīmē Starptautisko brīvprātīgo dienu. Nodarbinātības valsts aģentūra aicina Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, laika posmā no 2021. gada 15. decembra līdz 2022. gada 21. novembrim. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikt paldies tiem Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātīgajā darbā. Latvijā Brīvprātīgo godināšana notiks devīto reizi.

Izvirzīt godināšanai “Gada brīvprātīgais 2022” brīvprātīgā darba veicējus vai organizētājus var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāde. Pieteikuma anketas un Godināšanas nolikums pieejami portālā www.brivpratigie.lv. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2022. gada 21. novembrim.

Godināšanu rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Sabiedrības integrācijas fondu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sabiedriskais centrs”, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centru, Valmieras novada fondu. 

Pērn godināšanā “Gada brīvprātīgais 2021” goda zīmes saņēma:

  • SANDRA KUMAČEVA – biedrības “Integrācija sabiedrībai” brīvprātīgā Mārupes novadā;
  • GINTS BERNECKIS – mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām nodrošina pārtiku un apģērbu, kā arī organizē izglītojošas aktivitātes Cēsu, Smiltenes un Gulbenes novadā; 
  • DAGNIJA RAMINA ZORGE – brīvprātīgā sociālajā, kultūras un sporta jomā Jelgavā; 
  • LĀSMA VĪTOLA – ilggadējā apvienības “Brīvprātīgie Jelgavai” brīvprātīgā; 
  • IMANTS ŠĶĒRSTENS – HOSPISS LV akcijas “Atelpa savējiem” realizētājs; 
  • Biedrība BONA FIDE LATVIA – brīvprātīgo darbs likumpārkāpēju atbalstam, sekmējot viņu dzīves maiņu un atgriešanos sabiedrībā un līdzgaitniecība;
  • Biedrība “Bērnu un jauniešu centrs DARI VARI” –  Rīgā un Vidzemē rīko regulāras aktivitātes sociālā riska bērniem un jauniešiem.