Biedrība “Tavi draugi” uzsāk projektu ukraiņu iekļaušanai Latvijas sabiedrībā

,

Ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (RAIC) atbalstu, biedrība “Tavi draugi” oktobrī uzsāk projektu atbalsta nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai “Zini vairāk, vari vairāk”. Tā ietvaros Rīgā mītošie Ukrainas civiliedzīvotāji un Latvijas iedzīvotāji no oktobra līdz 2024. gada martam tiek aicināti apmeklēt dažādas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, pieredzes apmaiņas vakarus un lekcijas, kas palīdzēs ukraiņiem iekļauties Latvijas sabiedrībā un darba tirgū.

“Projektā “Zini vairāk, vari vairāk” Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem būs iespējas attīstīt savas radošās prasmes, iepazīt Latvijas un Rīgas vēsturi un kultūras mantojumu un satikties ar latviešiem. Lai veicinātu ukraiņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū, tiks rīkotas lekcijas – semināri, kur stāstīsim par datu aizsardzību, patērētāju tiesību aizsardzību, darba tiesībām, runas un komunikācijas prasmju attīstīšanu, uzņēmējdarbību un nodokļiem,” stāsta Renāte Grundštoka, biedrības “Tavi draugi” pārstāve.

📌 Oktobrī plānotas šādas aktivitātes:

  • 21.10. plkst. 17.00 – zīmēšanas meistarklase ukraiņiem un latviešiem, gan pieaugušajiem, gan jauniešiem;
  • 24.10. plkst. 18.00 – izglītojošs seminārs ukraiņu valstspiederīgajiem par personas datu aizsardzību: informācija, izplatītākās kļūdas un iespējamās sekas;
  • 28.10. plkst. 11.00 – foto orientēšanās pasākums ukraiņiem un latviešiem Vecrīgas ielās: dažādu vēsturisku objektu atrašana, darbojoties komandās;
  • 29.10. plkst. 16.30 – spēļu vakars ar ukraiņu, latviešu un visā pasaulē populārām galda spēlēm, piemēram, šahu, kāršu, stratēģijas spēlēm u. c.

Teju visas “Zini vairāk, vari vairāk” aktivitātes notiks “Tavi draugi” kultūras un izglītošanās centrā, viesistabā “Творчі зустрічі” (“Radošas tikšanās” ukraiņu valodā), kas atrodas Amatu ielā 4, Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem 6. stāvā, kā arī Rīgas centra teritorijā. Dalība šajos pasākumos ir bez maksas, pēc iepriekšējas pieteikšanās.

📌 Informācija par iespēju pieteikties pieejama sociālo tīklu kontos – Facebook ŠEIT vai Instagram ŠEIT.

Biedrība “Tavi draugi” kopš pirmās kara dienas sniedz palīdzību Ukrainai un Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Par biedrības un simtiem tās brīvprātīgo mājvietu kļuvis angārs Rīgā, Ventspils ielā 50, kur tiek vākti un pakoti ziedojumi Ukrainai un tās armijai, pieejams labdarības veikals un tiek sniegts daudzveidīgs atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Angārs Ventspils ielā turpinās darbu, cik ilgi vien būs nepieciešams, un paralēli ar Rīgas domes atbalstu biedrībai šovasar piešķirtas jaunas telpas, kur atradas “Tavi draugi” viesistaba radošām aktivitātēm “Творчі зустрічі”. Tur notiek angļu valodas nodarbības, zīmēšanas un rotu gatavošanas meistarklases, jogas nodarbības, kino vakari un citi pasākumi, kas vieno latviešus un ukraiņus.

🔎 Plašāka informācija par “Tavi draugi” viesistabā notiekošo un ziedošanas iespējām pieejama biedrības sociālajos tīklos un šeit.

Projekta “Zini vairāk, vari vairāk” finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.


Par biedrību “Tavi draugi”

Biedrība “Tavi draugi” nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tiek nodrošināta arī palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas – Krievijas robežpunktos. Plašāka informācija par biedrību, kā arī par ziedošanas un atbalsta iespējām pieejama šeit.

Papildu informācija:
Renāte Grundštoka
biedrības “Tavi draugi” pārstāve
M. 26554194, e-pasts: renate@tavidraugi.lv