BRASA LASA – GRĀMATU MAIŅAS VAKARS UN GRĀMATU NAMIŅI

28.jūnijā pl.18:00 Hospitāļu un Ierēdņu ielas stūrī risināsies grāmatu apmaiņas vakars, kur gaidīsim ikvienu ierodamies ar grāmatām, kuras vēlētos atdot/samainīt pret ko jaunu. Vakara svarīgākais notikums – Brasas grāmatu maiņas namiņu atklāšana. Ar sirsnīgiem ceļavārdiem tos lielajā dzīvē palaidīs Grāmatizdevēju asociācijas, grāmatu autoru un grāmatu lasītāju pārstāvji.

Pasaulē grāmatu maiņas kustība ir ļoti populāra, arī Rīgā daudzviet gan publiskās, gan privātās telpās ir radītas vietas, kur nolikt un paņemt grāmatas.

Nu arī Brasā būs divi jebkurā diennakts stundā publiski pieejami grāmatu maiņas namiņi, kur ievietot savu grāmatu un paņemt lasīšanai ko citu:

  • Pirmais no tiem atradīsies apkaimes centrālajā daļā – Hospitāļu ielas un Ierēdņu ielas stūrī pie ziņojumu dēļa.
  • Otrais grāmatu apmaiņas namiņš tiks uzstādīts pie Brasas tilta līdzās bērnu laukumam – to centīsimies uzturēt kā bērnu literatūras namiņu, lai mazie lasītāji (un arī viņu vecāki) gūst prieku no iespējas apmainīt savas jau izlasītās grāmatas pret citām!

Grāmatu maiņas namiņus veidojuši, apgleznojuši un uzstādījuši mūsu apkaimē jau labi zināmie radošie cilvēki – kokdarbu meistars Kaspars Juliks un māksliniece Elīna Ģibiete. Pasākuma dalībniekus un arī visus citus grāmatmīļus priecēs dizainera Klāva Priedīša veidotā grāmatzīme un ex libris zīmogs grāmatā kā apliecinājums grāmatas un Brasas draudzīgai vienotībai.

Grāmatu namiņu apmaiņas projektu īsteno biedrība Brasa sadarbībā ar Apkaimju iedzīvotāju centru. Mūs atbalsta Grāmatizdevēju asociācija, izdevniecība “Liels un mazs” (lielsmazs.lv), apgādi “Madris” (madris.lv), “Zinātne” (www.zinatnesgramatas.lv) un citi.

Vairāk par projektu lasāms šeit  

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

* Attēlā: projekta “Brasa lasa” grāmatzīme Jura Millera monogrāfijā “Lielie kapi Rīgā”