Izsludināta pieteikšanās jauniešu apmācībām par sociālo uzņēmējdarbību

Biedrība “Radošās Idejas” aicina 18 līdz 25 gadus vecus jauniešus pieteikties bezmaksas apmācību programmai Social Business Academy, kas ļaus ielūkoties sociālās uzņēmējdarbības pasaulē, kā arī iedvesmoties no pieredzējušiem mentoriem un attīstīt vērtīgas prasmes.

Social Business Academy ir pārrobežu iniciatīva Latvijas un Somijas jauniešu atbalstam. Tās ietvaros jaunieši uzzinās, kā uzņēmējdarbība var būt gan ienākumu avots, gan rīks sociālās ietekmes radīšanai. Dalībniekiem tiks piedāvātas izglītojošas lekcijas, iedvesmojošas aktivitātes un pieredzējušu mentoru un nozares ekspertu atbalsts. Jauniešiem būs iespēja attīstīt savas līderības un komunikācijas prasmes, kā arī uzlabot iemaņas strādāt komandā. Laipni aicināti arī jaunieši, kam šobrīd nav biznesa ideju – būtiska ir interese apgūt ko jaunu.

2024. gada februārī notiks vienu mēnesi ilga treniņnometne, kas iekļaus klātienes uzņēmējdarbības simulācijas aktivitātes divu dienu garumā un tiešsaistes nodarbības dažas reizes nedēļā. Savukārt marta sākumā noritēs divu dienu Līderības nometne, kurā jauniešiem būs iespēja tīkloties ar domubiedriem no Somijas un pilnveidot jauniegūtās prasmes. Visbeidzot jauniešiem būs iespēja iesaistīties inovāciju laboratorijā, kas iekļaus personalizētu 1:1 mentoringu, un pārrobežu tiešsaistes tīklā, kur jaunieši varēs sadarboties, rast iedvesmu un atbalstu.

Apmācībās aicināti piedalīties 18-25 gadus veci jaunieši, kas dzīvo Latvijā (Kurzemē, Rīgā, Pierīgā, Vidzemē vai Zemgalē)* un atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem:

  • dzīvo ārpus Rīgas;
  • ir bezdarbnieki;
  • nestudē vai nemācās;
  • ir migranti vai bēgļi.

● Apmācības ir bezmaksas. Jauniešiem tiks apmaksāta uzturēšanās, ēdināšana un ceļa izdevumi uz pasākuma norises vietu.

📌 Pieteikšanās apmācībām notiek līdz 2023. gada 15. decembrim.
📌 Pieteikšanās anketa – ŠEIT

Aktivitāte notiek Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gada projekta “Sociālā uzņēmējdarbība iespēju radīšanai jauniešiem Somijā un Latvijā” ietvaros. Projektu īsteno Reach for Change Latvia, Radošās Idejas, DILA un Juvenia. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība (SocEntYouth ID CB0100057). Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gadam teritorijā ietilpst Latvijas reģioni Kurzeme, Zemgale, Rīga, Rīgas reģions un Vidzeme. Latgales reģions šajā programmā šobrīd nepiedalās.

Kontaktpersona:
Anna Lūse, Reach for Change Latvia, e-pasts: anna.luse@reachforchange.org