Izsludināts Dārziņu apkaimes identitātes zīmes metu konkurss

Īstenojot līdzdalības budžeta projektu par Dārziņu apkaimes publisko identitāti,* Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsludinājis metu konkursu apkaimes identitātes vides objekta izveidei.

Dārziņu apkaimes identitātes zīme ir daļa no Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības iesniegtās Maskavas un Taisnās ielas krustojuma labiekārtošanas ieceres. Vides objektu – uzrakstu “Dārziņi” – paredzēts uzstādīt krustojuma kreisajā pusē, ierodoties apkaimē no Maskavas ielas puses.

Projektā paredzēts arī labiekārtot gājēju celiņu virzienā no sabiedriskā transporta pieturas vietas Maskavas ielā līdz Dārziņu ielai.

Konkursa mērķis ir iegūt mākslinieciski augstvērtīgus metus Dārziņu apkaimes identitātes – vides objekta izveidei – kas mākslinieciskās, izteiksmīgās un saprotamās formās atklātu Dārziņu apkaimes specifiku, tam ietverot vārdu “Dārziņi”.

Konkursā var piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras spēs arī veikt objekta izgatavošanu un uzstādīšanas autoruzraudzību saskaņā ar iesniegto metu.

Metu konkursam iesniegto pieteikumu izvērtēšanai noteikti šādi vērtēšanas kritēriji:

  • vides objekta idejas izvērtējums;
  • idejas oriģinalitāte un darba inovatīvais raksturs, tā iekļaušanās vides kontekstā;
  • idejas atbilstība Dārziņu apkaimes raksturīgajām iezīmēm;
  • tehnoloģiskais risinājums, atbilstoša materiālu izvēle un pielietojums.

Pilns konkursa nolikums atrodams šeit.

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvējiem noteikta kopējā godalgu summa 1500 eiro apmērā, nosakot šādas godalgas:

  • pirmās vietas ieguvējam – 700 eiro;
  • otrās vietas ieguvējam – 500 eiro;
  • trešās vietas ieguvējam – 300 eiro.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir noteikts līdz šī gada 7.decembrim plkst. 10.00. Pieteikumus jāiesniedz klātienē, Ģertrūdes ielā 36, 601.kabinetā darba dienās no plkst.8.30 līdz plkst.12.00 un no plkst. 12.30 līdz plkst.16.30, iepriekš saskaņojot ierašanās laiku pa tālruni 67012739 vai rakstot uz e-pastu rita.kocane@riga.lv.

*Projektu “Dārziņu identitātes un publiskās ārtelpas attīstība” līdzdalības budžeta konkursā 2020. gadā iesniedza Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība, un to balsojumā atbalstīja 3438 iedzīvotāji. Pilnais projekta īstenošanai paredzētais finansējums ir 100 000 eiro, kas ietver gan identitātes zīmes uzstādīšanu, gan gājēju celiņa labiekārtošanu. Projektu īsteno Rīgas domes Satiksmes departaments.