MIRKLIS CITUR… NVO namā, Rīgā

Ceturtdien, 13. aprīlī NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43a) skatītājiem tiks atvērta “Fonda Nāc līdzās!” fotoizstāde “Mirklis citur…” Fotogrāfiju izstāde NVO namā būs skatāma līdz 31. maijam NVO nama darba laikā – darba dienās no plkst. 9.00 līdz 21.00 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00. 

Šī unikālā fotoizstāde MIRKLIS CITUR, ko, sadarbībā ar “Fondu Nāc līdzās!”, radījusi Kurzemes fotogrāfe Ieva Benefelde, jau pabijusi Kuldīgā, Rīgā – ES mājā un Rīgas domē, Aizputes kultūras namā, Mālpils kultūras namā un Dobeles pilsētas kultūras centrā. Izstāde apceļo vietas, no kurām nāk jaunieši – fotomodeļi.

Kā jau iepriekš stāstīts, projektā tika iesaistīti 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas “Fondā Nāc līdzās!”. Viņi ir no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Babītes, Dobeles, Mālpils, Ādažiem, Aizputes un Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās viņi var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi.

Izstādes ideja radās Fonda vadītājai Sarmai Freibergai, runājoties Facebook ar Kuldīgas kultūras centra režisori Daci Priedi.

“Man ideja par izstādi galvā bija jau daudzus gadus, tik nebija īsti skaidrs, kur, kā labāk to realizēt. Bet, kad kādu vakaru Dace ieminējās, ka viņiem Kultūras centra teātrim ir daudz dažādu kostīmu, ko varētu likt lietā, tad jau “maisam gals bija vaļā”.  Pie tam Dace Priede uzreiz ieminējās arī par fotogrāfi Ievu Benefeldi, kas esot viena no labākajām Kurzemē”,

tā par projekta aizsākumu stāsta “Fonda Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga.

“Vai Tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš muskatiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apakšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur,”

tā fotogrāfe Ieva Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni.

Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt mirkli citur. Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti katram pie savas fotogrāfijas. Tos var noklausīties, skenējot kvadrātkodus.

Ieeja izstādē ir brīva. Laipni aicinām visus interesentus apmeklēt izstādi!

Papildu informācija: www.naclidzas.lv un https://www.facebook.com/NacLidzas