NORISINĀJĀS RĪGAS DOMES SĒDE KONSULTATĪVĀS PADOMES SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS JAUTĀJUMOS
Otrdien, 6. jūnijā tiešsaistē notikušās kārtējās Rīgas domes Konsultatīvās padomes sabiedrības integrācijas jautājumos sēdes ietvaros tika sniegts ieskats integrācijas jomā 2022. gadā/2023. gadā paveiktajā saskaņā ar Rīgas valstspilsētas sabiedrības integrācijas pamatnostādņu 2019.–2024. gadam īstenošanas rīcības plānu 2022.–2024. gadam, akcentējot šādus aspektus:
- Publiski pieejamās sabiedrības līdzdalības informācijas aktualizēšana;
- Rīgas līdzdalības platforma un pēdējā laika līdzdalības aktualitātes;
- NVO nama sniegtais atbalsts nevalstiskajām organizācijām;
- finansēšanas konkursi Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un brīvprātīgā darba attīstība;
- starpkultūru dialoga un iecietības veicināšanas pasākumi, kā arī Rīgas pievienošanās Eiropas Padomes Starpkultūru pilsētu tīklam un programmai “Starpkultūru pilsētas”;
- aktivitātes un sasniegumi jauniebraucēju integrācijas/iekļaušanas veicināšanai: informatīvais materiāls “Rīgas pašvaldības sniegto pakalpojumu rokasgrāmata (ceļvedis) ārzemniekiem” – latviešu, krievu, angļu valodā un vieglajā valodā un tikšanos cikls ar jauniebraucējiem projekta “Migrantu integrācija ar lokāli veidotu pieredzi” (MILE) ietvaros;
- aktivitātes saistībā ar valsts valodas veicināšanu;
- informācijas pieejamības veicināšana ar Pašvaldības konta “Rīga” starpniecību sociālo tīklu vietnēs Facebook, Twitter un Instagram, vietnes Apkaimes.lv sniegto informāciju, apkaimju koordinatoru Facebook grupām u.c., ka arī pilsētvides un integrācijas pasākumu pieejamība Rīgas apkaimēs.
Tika sniegta informācija par Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem – Rīgas Atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem kā vienas pieturas aģentūras piedāvātajiem valsts un pašvaldības pakalpojumiem, aktualitātēm un izaicinājumiem.
Sabiedriskās politikas centrs “Providus” informēja sēdes dalībniekus par pētījumu “Vai Latvijas krieviski runājošo iedzīvotāju pilsoniskā apātija ir mīts vai realitāte?” , kas veikts 2022. gada novembrī, pamatojoties uz 3 fokusgrupām ar 28 Bolderājas un Pļavnieku iedzīvotājiem un parāda šo apkaimju iedzīvotājus starp divām prizmām – pilsonisko aktīvismu un fatālismu.
Sēdes dalībnieki tika informēti par to, ka š.g. septembrī-oktobrī jāorganizē jaunu Konsultatīvās padomes locekļu – NVO pārstāvju atlases konkurss, jo esošajiem NVO pārstāvjiem decembrī beigsies 3 gadu pilnvaru termiņš. Sēdes noslēgumā tika pārrunātas tēmas, kas ierosinātas izskatīšanai nākamajā sēdē.