Notiks pasākums remigrantiem “Rīga – manas mājas”

Ceturtdien, 15. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks iepazīšanās pasākums remigrantiem “Rīga – manas mājas”. Tas būs kopā būšanas vakars svētku noskaņās, ko rīko Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu un biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā”. Pasākumā piedalīsies remigranti, kuri atgriezušies Latvijā un izvēlējušies Rīgu saukt par savām mājām.

Viesus uzrunās Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Daina Šulca un biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” valdes priekšsēdētājs Miks Muižarājs, bet par talantu tēmu un remigrācijas nozīmi runās Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras direktors Fredis Bikovs.

Pasākuma gaitā remigranti tiks iepazīstināti ar Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centru kā apkaimju attīstības ģeneratoru, varēs personīgi iepazīties un aprunāties ar Rīgas apkaimju koordinatoriem, kā arī uzzināt par aktīvas līdzdalības iespējām Rīgas apkaimēs.

Dalībniekus gaida diskusija-pieredzes apmaiņa par viņu pieredzi saistībā ar līdzdarbošanos vietējās kopienas dzīvē ārzemēs, kā arī iespējamo līdzdarbošanos Rīgas pilsētā.

Pasākumā piedalīties pieteikušies vairāk nekā 50 remigranti, kas atgriezušies Rīgā no Apvienotās Karalistes, Vācijas, Spānijas, tādām tālām valstīm kā Kanādas, Brazīlijas un Ķīnas un citurienes. Daļa no viņiem jau iejutušies Rīgā, bet daži pavadījuši tikai neilgu laiku. Šis pasākums notiek trešo gadu pēc kārtas un jau kļuvis par tradīciju Ziemassvētku laikā. Abus iepriekšējos gadus tas tika rīkots attālināti. Šogad pirmo reizi tikšanās notiks klātienē.