Pārdaugavas radošais centrs atklāj vasaras kultūras programmu Jaunatnes dārzā

Jau trešo gadu Jaunatnes dārzā laikmetīga kultūras programma apkaimes iedzīvotājiem un ciemiņiem.

Sākot ar 26. jūliju, Jaunatnes dārzā notiks dažādi kultūras pasākumi, kas radīti apkaimes iedzīvotājiem un ļaus baudīt vasaru zaļajā Āgenskalnā. Šai vasarai Pārdaugavas radošais centrs, kas apkaimē darbojas jau no 2016. gada un uzņēmies attīstīt teritoriju Jaunatnes dārzā, kur agrāk atradās muižnieku Augsburgu vasarnīca, savukārt vēl līdz nesenai pagātnei bērnu bibliotēka “Zvirbulis’’, sagatavojis bezmaksas programmu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Programmas mērķis ir arvien vairāk iedzīvināt Jaunatnes dārza teritoriju, padarot to draudzīgāku un aicinošāku apkaimes iedzīvotājiem.

 • 26. jūlijā plkst. 19:00 – koncertstāsts bērniem un ģimenēm “Emociju rečitatīvi” (kalniņā pretī Lapu ielai 24)
  • Koncertstāstā muzikāli tiks apspēlētas emocijas, ar kurām savā ikdienā skolā, bērnudārzā un sabiedriskā vietā sastopas ikviens bērns. Notikums būs kā muzikāla spēle, kurā tās varoņi iepazīs plašo emociju spektru. Lai rastos izpratne un spēja iejusties “otra ādā”, izrādes dalībnieki caur jautājumiem un uzdevumiem emociju gammā iesaistīs arī mazākos skatītājus.
  • Koncertstāsta laikā emocijas tiks ietērptas spilgtos un pazīstamos klasiskās mūzikas motīvos (Hendelis, Mocarts, Bēthovens, Pučīnī, Debisī, Grīgs), kā arī latviešu komponistu darbos (Lūsēns, Liepiņš, Kalniņš, Lācis, Ķirsis, Sējāns u.c.).
  • Mākslinieki: Nora Kalniņa (balss), Jolanta Strikaite-Lapiņa (balss), Mārtiņš Zvīgulis (balss), Austris Kalniņš (taustiņi), Ernests Mediņš (perkusijas).
 • 29. jūlijā plkst. 11:00 – 23:00 – Jaunatnes dārza svētki (Jaunatnes dārzs, Lapu ielā 24)
  • Jaunatnes dārza svētkus radīs Pārdaugavas radošais centrs sadarbībā ar Āgenskalna apkaimes biedrību un citām apkaimes organizācijām, apvienojot profesionāļus un jaunos, topošos māksliniekus.
  • Dienas garumā būs iespēja iepazīties ar apkaimes vēsturi, piedalīties radošajās darbnīcās, uzzināt par Āgenskalna apkaimes biedrības darbu, aplūkot apkaimes stāstu izstādi un baudīt kvalitatīvu mūziku programmās “Poētiskais kvartets”, kurā skanēs Jēkaba Nīmaņa komponēta mūzika ar dzejnieku, tajā skaitā mūsu apkaimes autoru Ojāra Vācieša un Jāņa Akuratera vārdiem un “Āgenskalna šķautnes” ar Noru Kalniņu, Dārtu Liepiņu, Ievu Paršu, instrumentālistiem: Mariannu Puriņu (vijole), Kristīni Stumburi (flauta), Rihardu Plašanovu (taustiņi), Gertrudi Jerjomenko (klavesīns) un Platonu Buravicki (elektronika). Āgenskalna šķautnes jau otro gadu apvieno dažādu vecumu profesionālus akadēmiskos mūziķus, kas savu dzīvi saista ar Āgenskalnu, šādi rosinot platformu dažādu eksperimentu un jaunu muzikālo sastāvu radīšanai.
 • 24. augustā plkst. 19:00 – Dirty Deal Teatro izrāde “Ēdenes dārzs” (Jaunatnes dārzs, kalniņā pretī Lapu ielai 24)
  • Lindas Rudenes un Paulas Pļavnieces brīvdabas izrāde ir stāsts par trīs kolorītiem kungiem, kuri ilgstoši mitinās pašvaldībai piederošā teritorijā. Katrs no viņiem šeit atradis to, pēc kā ilgojas, ko tādu, kas nošņurkušā zemes gabalā liek saskatīt personīgo paradīzi. Tomēr viss mainās, kad ierasti gauso kungu sadzīvi satricina negaidīta vizīte un “diena parastā” arvien vairāk sāk šķist kā “diena pastarā”. Vai kungi būs spējīgi glābt savu paradīzes zemi? Un vai mēs esam gatavi mainīt paradumus, lai glābtu savu paradīzi no bojāejas? Izrādē piedalās: Ivars Krasts, Jānis Kronis, Matīss Budovskis, Anta Aizupe.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas, pasākumos darbojas kafejnīca.

Šis ir viens no Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumiem. Ar visiem pašvaldības rīkotajiem Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīgā notiek”.

Preses relīzi sagatavoja programmas producente Ieva Niedre

Vasaras kultūras programma