Rīgā šoruden atjaunos bērnu rotaļu laukumu pie Bastejkalna un vairākus celiņus skvēros

,

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments noslēdzis līgumus par celiņu seguma atjaunošanu Operas skvērā un Miera – Hospitāļu ielu skvērā, kā arī celiņu seguma un bērnu laukuma atjaunošanu Kanālmalas apstādījumos pie Bastejkalna.

“Rīgas pašvaldība arī rudenī turpina pilsētas labiekārtošanu un jau drīz pilsētvides uzlabojumus visbūtiskāk sajutīs Centra un Brasas apkaimju iedzīvotāji. Šie objekti ir tikai neliela daļa no plānotajiem zaļās infrastruktūras attīstīšanas darbiem galvaspilsētā un nākamgad tiks turpināti gan dažādi pašvaldības plānotie labiekārtojuma projekti, gan līdzdalības budžeta konkursos uzvarējušo ideju realizācija,”

uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

● Operas skvērā tiks atjaunots grants segums 1350 m2 platībā, izmantojot filtrējošu minerālmateriālu maisījumu. Vienlaicīgi skvēra apsaimniekotājs SIA “Rīgas meži” atjaunos 22 skvērā esošos soliņus un atkritumu urnas. Darbus plānots veikt līdz oktobra beigām,

● Miera un Hospitāļu ielu skvērā esošiem celiņiem tiks ieklāts betona bruģakmens segums 200 m2 platībā, nomainot jau savu laiku nokalpojušās betona plāksnes. Bez tam skvērā atjaunos atbalsta mūrīti Miera un Hospitāļu ielu stūrī. Darbus plānots veikt līdz novembra vidum.

● Kanālmalas apstādījumu bērnu rotaļu laukumā, kas atrodas pie Bastejkalna tiltiņa, tiks uzklāts jauns gumijas mulčas segums, uzstādīti jauni rotaļu elementi, sadalot laukumu zonās dažādu vecuma grupu bērniem. Tiks atjaunoti esošie un uzstādīti jauni soliņi. Pie laukuma ieejas tiks uzstādīta atkritumu šķirošanas urna ar piktogrammām, tādējādi mudinot bērnus šķirot atkritumus. Darbus plānots pabeigt oktobrī.

Kopā minēto trīs projektu īstenošana izmaksās aptuveni 240 000 eiro, ierēķinot PVN.

Jau vēstīts, ka nesen tika pabeigts viena no līdzdalības budžeta projektiem – pastaigu laipa Vecāķu pludmalē. No 1. oktobra iedzīvotāji līdzdalības budžeta konkursā varēs balsot par šogad iesniegtajām idejām, ar kurām var iepazīties balso.riga.lv.