Rīgas Kultūras centrā “Imanta” skatāma leļļu izstāde “Aiz trejdeviņiem kalniem”

No 2023. gada 31. oktobra līdz 30. novembrim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā aplūkojama Līgas Grabovskas leļļu izstāde “Aiz trejdeviņiem kalniem”.

Izstādē īpašs uzsvars likts uz dažādo mums apkārt un tā interpretāciju. Lelles darinātas vairākos stilos un tomēr amata meistares Līgas Grabovskas rokraksts ir atpazīstams ikkatrā tēlā. L. Grabovska ar leļļu darināšanu sākusi nodarboties nesen. Sākumā bijusi vēlme izmēģināt spēkus, bet vēlāk atklāta interneta pasaule, kas dod iespēju pabūt attālinātās nodarbībās pie dažādām meistarēm jebkurā pasaules malā. Līga Grabovska mācījusies pie dažādām meistarēm un ekspozīcijā būs skatāmi arī darbi, kuri radīti pēc šo meistaru meistarklasēm (Olga Norveliene, Olga Muravjova, Ksenija Mikhejeva, Irena Varna, Tatjana Kuzņecova).

Leļļu pasaule ir tik plaša, liela un nebeidzama. Radīšanas procesā tiek iesaistīti visi apkārt esošie līdzcilvēki. Kāds palīdz atrast īsto podziņu, cits palīdz piemeklēt vajadzīgo lentīti, kāds atved no ceļojuma skaistāko akmeni. Radīšana ir aizraujošs process, kuram nav ne gala, ne malas. Ir elpu aizraujoši klausīties, kad Līga stāsta par saviem darbiem, to veidošanu, krāsošanu, vecināšanu un materiālu piemeklēšanu. Līga aicina iegrimt pasaku pasaulē un pasapņot.

Izstādē būs iespēja aplūkot gan meža gariņus, gan sēnes, briežus, kukaiņus, dārzeņus un citus pasaku tēlus. Lelles būs iespēja redzēt ne tikai stendos, bet sajust pilnīgu klātesamību. Izstādē varēs aplūkot arī instrumentus ar kuriem lelles tapušas.

🔎 Ar mākslinieces radītajiem tēliem var iepazīties arī ŠEIT .

● Ieeja bez maksas.
● Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 20.00