Rīgas pašvaldība aicina pieteikt projektus līdzdalības budžeta konkursam

No 11. marta līdz 31. maijam rīdziniekiem ir iespēja iesniegt projektus savas apkaimes attīstībai un labiekārtošanai līdzdalības budžeta projektu konkursam. Pašvaldība īstenos visvairāk iedzīvotāju balsis saņēmušos projektus, kas uzlabos apkārtējo vidi ilgtermiņā. Kopējais pašvaldības finansējums līdzdalības budžetam 2024. gadā ir 700 000 eiro. Viena projekta īstenošanai pašvaldība piešķirs līdz 100 000 eiro.

Konkursa mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem pašiem lemt par pilsētas budžeta daļas izlietojumu un uzlabot publisko vidi savā apkaimē, savukārt pašvaldībai gūt atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.

Projektu pieteikumus dalībai Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursā var iesniegt Rīgā dzīvesvietu deklarējuši iedzīvotāji no 16 gadu vecuma un Rīgā reģistrētas nevalstiskās organizācijas. Katra persona vai nevalstiskā organizācija var pieteikt vienu ideju. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt projektus, kuri uzlabos apkārtējo pilsētvidi, kurus var īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes, kā arī tiem nav komerciāla vai reliģiska rakstura.

Lai palīdzētu iedzīvotājiem sagatavot kvalitatīvus projektu pieteikumus, pašvaldība organizē četras līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīcas.

Radošajās darbnīcās iedzīvotāji varēs konsultēties ar pašvaldības speciālistiem par sava projekta īstenošanas iespējām, uzzināt visu par projekta pieteikuma aizpildīšanu, tostarp tāmes sagatavošanu, kā arī satikt domubiedrus, ar kuriem kopā nonākt pie vislabākās projekta idejas savai apkaimei.

🔵 Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Teikā 27. martā plkst. 17.30-20.30, NVO nams. Pieteikšanās – ŠEIT
🔵 Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Imantā 3.aprīlī plkst.17.30-20.30 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29 . Pieteikšanās – ŠEIT
🔵 Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Āgenskalnā 17. aprīlī plkst. 17.30-20.30 Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā, E.Smiļģa ielā 46. Pieteikšanās – ŠEIT
🔵 Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Sarkandaugavā 24. aprīlī plkst. 17.30-20.30 bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, Sarkandaugavas ielā 24. Pieteikšanās – ŠEIT

Rakstot uz konkurss.apkaimes@riga.lv pirms projekta pieteikuma iesniegšanas, iesniedzējam iespējams saņemt papildu informāciju par projekta īstenošanai izvēlēto zemesgabalu, kā arī uzdot citus precizējošus jautājumus.

Pieteikumu iesniegšana

🔹 Konkursa pieteikumi elektroniski tiks pieņemti līdz 31.maijam plkst.12.00, aizpildot projekta pieteikuma veidlapu iesniedzot to riga.lv vai nosūtot uz elektroniskā pasta adresi konkurss.apkaimes@riga.lv.

🔹 Pieteikumus iespējams iesniegt arī klātienē līdz 31. maija plkst. 12.00 Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (RAIC) punktos:

  • Eduarda Smiļģa ielā 46;
  • Daugavpils ielā 31;
  • Gobas ielā 6A;
  • Ieriķu ielā 43A;
  • Brīvības ielā 49/53.

🔹 Pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām, konkursa vērtēšanas komisija izvērtēs projektu īstenošanas iespējas atbilstoši kompetento institūciju atzinumiem.

Potenciāli īstenojamie projekti oktobrī tiks nodoti iedzīvotāju balsojumam. Īstenoti tiks tie projekti, kuri saņems lielāko iedzīvotāju balsu skaitu portālā balso.riga.lv.


Pērn konkursā kopā tika saņemti 48 projektu pieteikumi, bet iedzīvotāju balsojumam kopā tika nodoti 30 projekti. Par tiem laikā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim kopā iedzīvotāji balsoja 33371 reižu, atbalstot 10 projektu īstenošanu.
Līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursu Rīgas dome rīko kopš 2019. gada, kopā piecos konkursa norises gados atbalstīti 46 iedzīvotāju iesniegtie projekti. Rīga 2019. gadā bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas ieviesa līdzdalības budžetu. Jaunais Pašvaldību likums paredz, ka līdzdalības budžets visās pašvaldības obligāti ieviešams no 2025. gada.

🔹 Vairāk informācijas par projektu konkursu un iepriekšējos gados apstiprinātajiem un īstenotajiem projektiem www.riga.lv un www.balso.riga.lv, kā arī pa tālruni 67037647.